Nizozemský výrobce hardwaru Trust se „opřel“ do udržitelnosti

foto

Praha 19. září 2022 (PROTEXT) - Udržitelnost se stala nedílnou součástí společenské odpovědnosti. Mezi společnosti, které jsou si své odpovědnosti k životnímu prostředí a budoucím generacím vědomy, se řadí i výrobce hardwaru Trust. Ten si za své snahy vedoucí k nižší ekologické stopě odnesl prestižní ocenění organizace EcoVadis, která společenskou odpovědnost (ESG) firem hodnotí.

Klimatická krize je bezpochyby jednou z největších výzev, kterým svět čelí. Cesta k udržitelnosti a cirkulární ekonomice je tak přirozenou evolucí moderního průmyslu. V rámci svých aktivit proto společnost Trust snížila spotřebu obalových materiálů o 34 % a nahradila až 36 % plastů za recyklovatelné kartony.

„Zelená dohoda“ nás posunuje kupředu

Podepsáním „Zelené dohody“ pro Evropu se většina členů EU připojila ke společnému cíli – osvobodit se od stávající závislosti na fosilních palivech, a tak dosáhnout nulových emisí znečisťujících životní prostředí. Tento vzdálený cíl má ale i své milníky, kdy by do roku 2030 společnosti napříč všemi průmyslovými odvětvími měly své emise snížit „alespoň“ o 55 procent.

„Na rozdíl od velkých energetických společností musí výrobci hardwaru a elektroniky nad snížením emisí uvažovat trochu z jiného úhlu. V Trustu jsme napnuli síly směrem ke snížení spotřeby obalových materiálů a optimalizaci logistiky, což meziročně vedlo k třetinové redukci naší uhlíkové stopy,“ vysvětluje Allard Boer, finanční ředitel společnosti Trust.

Trust má v plánu dosáhnout uhlíkové neutrality už v roce 2030, čímž předběhne evropské směrnice o 20 let.

Za přírodě prospěšné změny si odnesla i prestižní ocenění

Za své aktivity získala společnost Trust stříbrnou medaili EcoVadis. Tu uděluje mezinárodní společnost EcoVadis, která je považována za celosvětově nejdůvěryhodnějšího poskytovatele hodnocení udržitelnosti podniků. Organizace hodnotí firmy směřující k udržitelnosti i naplňování dalších ESG cílů týkajících se problematiky pracovních a lidských práv, etiky a udržitelného zadávání veřejných zakázek.

„Jsme odhodláni neustále snižovat naši ekologickou stopu a usilujeme o nastolení principů cirkulární ekonomiky. Proto úzce spolupracujeme s organizacemi jako je EcoVadis na začlenění principů ESG. Chceme lidem nabídnout cenově dostupnou ekologickou alternativu,“ dodává Dorothee de Backer, produktová manažerka společnosti. Podle ní bude Trust hodnocení EcoVadis používat jako základní metriku v oblastech, které je třeba zlepšit.

Ekologický herní pionýr

Herní headset Trust Thian je prvním zástupcem produktů, kterými společnost demonstruje ekologický přístup k výrobě příslušenství. Kromě balení z recyklovaného papíru s certifikací FSC (Mix) jsou i konstrukce a plasty headsetu Thian z certifikovaného recyklovaného plastu. Tento krok je jedním z řady, jímž chce společnost Trust v roce 2030 dosáhnout klimatické neutrality.

Na českém trhu je herní headset Trust GXT 391 Thian dostupný za cenu 1 799 Kč / 69 euro (SK trh).

Vhodná pro každého

Ve stejném duchu Trust připravil i novou řadu power-bank Primo s kapacitami 5, 10, 15 a 20 tisíc mAh. Každá z nich nabídne svým uživatelům nabíjení zařízení skrze všechny standardně využívané porty – USB-A, USB-C a micro USB. Stejně jako ostatní zástupci této iniciativy se mohou pochlubit nejen novým balením, ale zcela novým složením výrobních materiálů.

Na českém trhu je powerbanka Trust Primo ECO 20.000 mAh dostupná za cenu 749 Kč / 29.99 euro (SK trh).

Na českém trhu je powerbanka Trust Primo ECO 15.000 mAh dostupná za cenu 619 Kč / 24.99 euro (SK trh).

Na českém trhu je powerbanka Trust Primo ECO 10.000 mAh dostupná za cenu 499 Kč / 19.99 euro (SK trh).

Na českém trhu je powerbanka Trust Primo ECO 5.000 mAh dostupná za cenu 379 Kč / 14.99 euro (SK trh).

Kancelářský pomocník

Každý kancelářský pracovník se ve svém životě dostal do momentu, kdy musel svůj notebook přesouvat z místa na místo, aby se „neuškvařil“. Přehřívání je docela běžný jev, i proto přišla společnost Trust s chladící podložkou Exto, která díky 18 cm větráku udrží váš notebook bez zahřátí po celou pracovní dobu. I u něj byly využity recyklovatelné materiály.

Na českém trhu je chladící podložka Exto ECO dostupná za cenu 869 Kč / 34.99 Euro (SK trh).

Trust a ESG

Společnost Trust má ve své kultuře vtisknuty principy ESG – Environmental, Social, and Corporate Governance, tedy řízení založené na zásadách ekologické i sociální udržitelnosti. K těm se ve spojitosti s Pařížskou dohodou o klimatu hrdě hlásí a v roce 2030 chce společnost Trust dosáhnout klimatické neutrality. Pro zájemce nabízíme k přečtení Zprávu o ekologickém dopadu 2020-2021 na webové adrese Trust.com/sustainability

O značce Trust

Nizozemský Trust, založený v roce 1983, je značka zaměřená na výrobu praktických digitálních doplňků pro stolní počítače, notebooky, tablety a smartphony. V rámci širokého portfolia jsou produkty vyvíjeny s důrazem na jednoduchost použití, praktický design a ideální poměr příznivé ceny a výkonu.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď