Nikdo z klientů PXE neskončil v režimu DPI

foto

Praha 13. ledna 2022 (PROTEXT) - V loňském roce PXE uspořádala celkem 100 aukcí energií pro koncové zákazníky z řad měst, obcí a státních institucí. Celkový objem aukcí přesáhl hodnotu 2,6 TWh.

I přes pro spotřebitele nepříznivou situaci na velkoobchodním trhu s energiemi pokračoval v roce 2021 velký zájem o aukce energií pro koncové odběratele, které pořádá PXE na své platformě PARC. PXE svými aukcemi zajistila dodávku energií pro 965 subjektů (přes 16.000 odběrných míst) v celkem 100 aukcích. Díky přísným podmínkám pro dodavatele působící na komoditním trhu PXE, které mimo jiné zahrnují nutnost nákupu energií bezprostředně po uzavření kontaktu, nedošlo k žádné ztrátě dodavatele a žádný odběratel (odběrné místo) neskončilo v režimu institutu dodavatele poslední instance (DPI).

"Jsem velmi potěšen, že jsme díky našim přísným podmínkám ochránili naše klienty v této doposud nevídané bezprecedentně volatilní situaci, která na trzích s energiemi panuje v posledních měsících. Je zcela jistě velmi dobrou zprávou, že ti, co nakoupili energie prostřednictvím naší platformy svojí energii obdrží přesně tak, jak bylo vysoutěženo. Pevně věřím, že se nám to bude dařit i v budoucnosti," říká David Kučera, generální sekretář Power Exchange Central Europe.

POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE (PXE) byla založena v červenci 2007, od roku 2017 je součástí skupiny EEX Group a v jejímž rámci zaštiťuje obchodování s deriváty na elektrickou energii s místem dodání v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovinsku a Bulharsku. Dále ve spolupráci se společností Austrian Central European Gas Hub AG (CEGH) zaštiťuje burzovní trh se zemním plynem s místem dodání na český virtuální obchodní bod. PXE rovněž nabízí koncovým spotřebitelům možnost nalezení nejvhodnějšího dodavatele elektrické energie prostřednictvím elektronických aukcí.

Kontakt:

Jiří Kovařík

Ředitel odboru externí komunikace & Sales

e-mail: kovarik@pse.cz

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď