Nebankovní sektor pomůže

foto

Praha 16. července 2021 (PROTEXT) - Jsou mezi námi lidé, kterým po ekonomické stránce štěstí přálo, přeje a zřejmě i bude přát, ale jsou tu pochopitelně i jejich pravé opaky, tedy ti, kdo mívají občas nebo třeba i každou chvíli více než hluboko do kapsy. A zatímco ti solventní vedou spokojený život, těm druhým není nejednou přáno mít ani to, co je k normálnímu životu absolutně zapotřebí.

Ti první se zákonitě nemusí o své finance moc starat. Ale co ti druzí? Co ti, kteří se marně snaží něco ušetřit a přivydělat si, aby se vůbec udrželi nad vodou?

Těm posledně zmíněným prostě nelze závidět. Kolik jenom z nich by dost možná i umíralo hlady někde na ulici, kdyby nebylo možnosti vzít si půjčku! A dá se tak mluvit o štěstí, že se u nás na finančním trhu půjčky nabízejí.

Jenže půjčky jsou pochopitelně různé. A zatímco u jedněch zájemce uspěje poměrně snadno a pomůže si tak z nejhoršího, jiné jsou člověku v nesnázích třeba i zcela nedostupné. A proto by se měl každý člověk dříve, než se začne o půjčku zajímat, zamyslet nad tím, na kterou vsadit. Není totiž logické pokoušet štěstí u bank, které mají natolik přísná kritéria, že tu neuspěje nikdo, kdo nemá dost vysoké příjmy, registry dlužníků bez negativních záznamů a podobně. Daleko rozumnější je, když člověk ve velkých nesnázích usiluje o získání americké hypotéky od nebankovní společnosti. Tady se totiž nevyžadují ani enormní příjmy zájemce, ani jiné nesplnitelné podmínky. Tady klidně stačí i jenom to, že má dotyčný nemovitost, kterou by se za půjčení peněz zaručil, a že bude tento schopen se svými příjmy hradit splátky.

I za těchto minimálních podmínek se tu dá ona neúčelová hypotéka získat, člověk si tu přijde velice snadno na své. A díky tomu, že tady dostane třeba i docela velké peníze s dlouhou dobou splácení a zvladatelnými splátkami, si může dát své věci v klidu do pořádku.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 29. července 2021

Očekáváme v 7:00 17°C

Celá předpověď