Lodní obchodní doprava v regionu Rio South Texas

Mission (Texas) 3. srpna 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Podle Konference OSN o obchodu a rozvoji v oblasti námořního obchodu si Spojené státy dokázaly udržet svou obchodní sílu navzdory významnému vlivu pandemie na světovou ekonomiku.

Ve Spojených státech je stát Texas se svými 29 importními přístavy, což je nejvíce ze všech amerických států, vedoucím státem v oblasti mezinárodního obchodu. K úspěchu národního i státního globálního obchodu výrazně přispívá oblast Rio South Texas, která se nachází v Mexickém zálivu a tvoří samotné jádro severoamerického dodavatelského řetězce. Přístav Brownsville v jižním Texasu slouží jako klíčové vodní spojení našeho regionu s trhy v Severní Americe i ve světě, a to prostřednictvím lodní nákladní dopravy v rámci sítě vnitrozemských vodních komunikací Intracoastal and Inland Waterway System i námořní dopravy na námořních trasách M-10 a M-69. Přístav má navíc výhodu přístupu k zavedeným obchodním trasám, vedoucím jak přes Atlantik, tak přes Tichý oceán (prostřednictvím Panamského průplavu). Tyto trasy slouží výrobním odvětvím v oblasti Rio South Texas i mimo ni.

Přístav Brownsville je také skutečným všestranným dopravním uzlem, který nabízí přístup také k dálniční síti, nákladní železniční dopravě či infrastruktuře plynovodů a ropovodů, a v jeho blízkosti se nachází také řada poskytovatelů letecké nákladní dopravy. Pro další usnadnění mezinárodního obchodu provozuje přístav Brownsville zónu zahraničního obchodu č. 62 (FTZ 62), která je přístupná v přístavu samotném, na dvou letištích (BRO a VIA) a ve třech přilehlých průmyslových zónách. Zóna FTZ 62 se nachází na druhém místě žebříčku hodnot vývozu produktů v USA, a to s vývozem v hodnotě celkem 3,6 miliardy dolarů ročně.

K nejvýznamnějším komoditám přístavu patří produkty jako ropa, dřevo, ocel nebo kovy, a díky jeho globálnímu propojení procházejí dopravními uzly v Brownsville miliony tun produktů. A očekává se, že tyto objemy v budoucnu porostou! Hloubka hlavního kanálu přístavu Brownsville je v současné době 42 stop (12,8 metru), ale nedávno byl zahájen projekt na jeho prohloubení do hloubky 52 stop (15,8 metru). Přístav Brownsville se tak stane jedním z nejhlubších přístavů v Mexickém zálivu.

Vývoz a dovoz tak není pro oblast Rio South Texas prostřednictvím celosvětově propojeného přístavu Brownsville žádným problémem. Pokud hledáte možnost vyrábět v Severní Americe produkty pro místní trhy, zvažte, co vám může region Rio South Texas nabídnout. Náš tým v organizace COSTEP vám s tím rád pomůže. Další informace získáte na našich stránkách www.costep.org , nebo nás můžete sledovat na účtu @COSTEP.

Kontakt: Matt Ruszczak, +1.956.682.6371, info@costep.org

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď