LiquiGlide oznamuje nová partnerství a nejnovější kolo financování; tření prostá budoucnost se stává realitou

foto

Cambridge (Massachusetts) 28. dubna 2021 (PROTEXT/PRNewswire) - 13,5milionové (USD) kolo a další partnerství s Colgate, Mibelle Group a Yves Béhar prokazují schopnost technologie vytvářet tržně životaschopná řešení pro bezodpadní produkty, obaly a výrobní procesy.

LiquiGlide, vynálezci průlomové technologie, která revolučně mění produkty, obaly, procesy a zkušenosti pacientů odstraněním tření mezi pevnými látkami a kapalinami, dnes oznámili své poslední kolo financování ve výši 13,5 milionů USD a nová partnerství s Colgate a skupinou Mibelle. To přináší celkovou vybranou částku v hodnotě 50 milionů USD a představuje strategické pozvednutí společnosti v důležitém momentu.

Na MIT vyvinuli spoluzakladatelé Dave Smith a profesor Kripa Varanasi první patentovanou technologii společnosti, která odstraňuje tření a umožňuje snadné proudění hustých, pomalu se pohybujících kapalin. Společnost poprvé upoutala pozornost světa, když debutovala populární video, které představilo novou dimenzi možností v oblasti obalů i mimo ni. Díky eliminaci tření bezpečným a udržitelným řešením učinila společnost LiquiGlide nevídané pokroky v oblasti balení, výroby a zdravotnických zařízení, která splňují přísné bezpečnostní a regulační normy.

„Naše technologie redefinovala co je možné při práci s hustými pomalu se pohybujícími kapalinami," uvedl Dave Smith, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti LiquiGlide. „Již nyní vidíme její dopad s mimořádnými průlomy v oblasti obalů, výroby a biomedicínského průmyslu. Stále rozšiřujeme naši přítomnost na trhu skrze nejnovější partnerství s Colgate a skupinou Mibelle Group a jsme hrdí na to, že spojujeme síly s globálními lídry v oblasti inovací a spotřebního zboží."

Naštěstí budou moci spotřebitelé brzy pocítit, jak LiquiGlide proměňuje jejich zkušenost s produkty, které používají každý den. Pro spotřebitele v Evropě právě představila společnost Colgate transformační čiré PET recyklovatelné balení zubní pasty vyvinuté ve spolupráci s LiquiGlide, díky které je vymačkávání pasty ještě snadnější.

V rámci partnerství společnosti LiquiGlide se skupinou Mibelle Group, předním švýcarským výrobcem spotřebního, kosmetického a farmaceutického zboží, je technologie užívána k eliminaci výrobního odpadu. Pomocí technologie LiquiGlide CleanTanX™ snížila Mibelle Group výnosové ztráty ve svých nádržích na výrobu zubní pasty až o 99 % a zaznamenala významné úspory v prací vodě, energii a pracovní síle. Dnes se partnerství rozšiřuje na další produktové řady.

Kromě toho společnost oznámila, že spolupracuje s předním průmyslovým designérem Yvesem Béharem a jeho konstrukční firmou fusproject s cílem vytvořit elegantní bezodpadové udržitelné balení pro řadu zdravotních a kosmetických výrobků pod etiketou LiquiGlide EveryDrop™. Podle Béhara se zde objevuje možnost pro designéry využít nové technologie, které mohou zcela změnit způsob, jakým přemýšlíme o cyklickém systému „nulového odpadu" – od návrhu produktu až po likvidaci – a podporovat tak zodpovědnou spotřebu.

Výhody LiquiGlide přesahují rámec spotřebitelských produktů. Společnost se také zaměřuje na kriticky důležité aplikace svých technologií v oblasti biomedicíny, včetně prevence zanášení, snížení infekce spojené se zařízením a zvýšené výroby a dodávky viskózních léků a biologických látek.

Tato partnerství spolu s rychle rostoucí poptávkou spotřebitelů po udržitelnějším zboží podtrhují obrovskou příležitost, kterou má LiquiGlide před sebou. Společnost v roce 2020 téměř zdvojnásobila svůj tým, neboť se připravuje na rozšíření své technologie do více oblastí. V rámci svého růstu nabrala společnost zkušené manažery z oblasti obalů a biotechnologií. Damien Dossin bude působit jako výkonný viceprezident a generální ředitel divize spotřebitelského baleného zboží a Dan Rippy se připojil jako výkonný viceprezident a generální ředitel biomedicínské divize LiquiGlide. Společnost také jmenovala Toma Britanika, dřívejšího marketingového ředitele společnosti Clorox s desítkami let zkušeností v oblasti spotřebitelského baleného zboží, marketingovým ředitelem LiquiGlidu.

„Jsme obklopeni tekutými produkty – od potravin nebo kosmetiky v každodenním životě po cenné léky a biologické látky užívané v odvětví. Až doposud jsme byli smířeni se značným odpadem, ať už ve výrobě nebo v balení, jako se součástí ceny těchto produktů, protože se drží nádob nebo zařízení, kterých se dotýkají," sdělil profesor Kripa Varanasi, spoluzakladatel a předseda LiquiGlidu. „Díky eliminaci tření odstraňuje technologie LiquiGlide toto základní omezení. Nyní můžeme vytlačit každou poslední kapku, minimalizovat ztrátu výnosu ve výrobě a snížit okluze a infekce v lékařských zařízeních. Náš tým je na cestě ke změně paradigmatu v různých odvětvích, aby mohl přinést udržitelné produkty a procesy a také zlepšit výsledky pacientů."

Další informace o LiquiGlide a o budoucnosti bez tření naleznete na adrese www.liquiglide.com.

O společnosti LiquiGlide

LiquiGlide je vynálezce revoluční technologie, která eliminuje tření mezi kapalinami a pevnými látkami a umožňuje snadné proudění kapalin. Jeho technologie, kterou na MIT vynalezli Dave Smith a profesor Kripa Varanasi, odstraňuje základní konstrukční omezení a umožňuje skutečné znatelné průlomy napříč odvětvími a transformuje způsob výroby, balení a spotřeby viskózních produktů. LiquiGlide také zlepšuje kvalitu života a péči o pacienta tím, že činí možnými lékařské přístroje, které se nezanášejí a nezpůsobují infekce a nové léky a biologické látky, které byly dříve příliš viskózní na to, aby mohly být vyrobeny nebo podávány. Další informace o LiquiGlide získáte na adrese: https://liquiglide.com/.

KONTAKT: Kelsey Hamel, Kelsey.Hamel@teamlewis.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1497335/LG_Logo.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1497336/LiquiGlide_x_Colgate.jpg

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

12°C

Dnes je čtvrtek 6. května 2021

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď