LFŠ: Debata o záchraně a využití památek

foto

ČTK dnes v rámci 48. ročníku Letní filmové školy vysílala živě debatu o záchraně a využití památek s názvem: "Nová realita pro kulturu: Kostel sv. Janů Opava – jak oživit zapomenutá památná místa". Záznam debaty můžete zhlédnout níže:

Kostel svatých Janů je středověká památka v centru Opavy, na níž se trochu zapomnělo. Byl mnoho let zavřený, zahrada připomínala zarostlou skládku i z venku byly vidět obří praskliny ve zdech. Parta lidí kolem festivalu Slunovrat se rozhodla památku převzít do své péče, zachránit ji a oživit jako kulturně živé místo setkávání. Tak vznikl projekt "Je třeba vrátit místům jejich jména a příběhy“. Na debatu o záchraně a využití památek, která začne v 16:00, naváže koncert písničkáře Petra Linharta.

Letní filmová škola nabízí bohatý filmový, odborný i doprovodný program, jehož součástí bude i nová fotografická výstava ČTK věnovaná česko-slovenským vztahům. Vzniká u příležitosti 30. výročí rozpadu Československa. Retrospektivu věnuje festival Luisi Buñuelovi a Martinu Fričovi, zaměří se i na Britskou novou vlnu, virtuální realitu nebo portugalský film. Více informací je na webových stránkách LFŠ.

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď