Letiště Ta-sing upírá pohled k budoucnosti a chce se stát zónou inovace

foto

Peking 24. června 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Zpráva z chinadaily.com.cn

Ekonomická zóna Mezinárodního letiště Peking Ta-sing (anglická zkratka BDIAEZ) vyhlásila inovační soutěž, jejímž cílem je prozkoumat města budoucnosti, která se chtějí během několika příštích desetiletí stát „aerotropolis" - městskou oblastí soustředěnou kolem letiště - na světové úrovni.

Soutěž „Future City" Explorer Global Innovation Competition začala 27. května a potrvá do konce srpna.

Akce se zaměřuje na čtyři témata: zelený a nízkouhlíkový rozvoj, kulturní inkluzivitu, novou spotřebu a chytré technologie. Jejím cílem je získat návrhy na rozvoj měst, podnítit inovace v oblasti politiky, technologií a obchodních modelů, a také pomoci při rozdělování a přizpůsobování zdrojů, uvedl správní výbor BDIAEZ, který soutěž pořádá.

Například v sektoru chytrých technologií hledá soutěž nejmodernější technologie, modely a návrhy, které vylepší správu letištní zóny i služby a pomohou vybudovat chytré město.

Své nápady a projekty mohou představit mladí vědci, studenti a výzkumné ústavy i technologické podniky a startupy z domova i ze zahraničí.

Podle organizátora se BDIAEZ v pekingské čtvrti Ta-sing, která se nachází kolem Mezinárodního letiště Peking Ta-sing, stane místem pro experimentování a bude také poskytovat podporu nejlepším účastníkům soutěže. Tím podpoří industrializaci a uvedení jejich projektů na trh.

Vítězové obdrží ceny a budou také doporučeni investorům, kromě toho budou moci využít poradenství od předních odborníků a renomovaných akademiků, dodal pořadatel.

Tato soutěž patří mezi akce, které BDIAEZ v poslední době pořádá v rámci své výzvy k předkládání plánů a návrhů na vybudování Mezinárodního centra pro spotřebu a průmysl (International C&E and Consumption Hub). Jde o projekt zaměřený na podporu kongresové a výstavní činnosti i na povzbuzení spotřeby.

Hlavní prostory BDIAEZ mají rozlohu přibližně 150 km2, z toho 50 km2 v Pekingu a zbytek v sousední provincii Che-pej. Mezinárodní centrum pro spotřebu a průmysl bude umístěno ve východní části pekingských prostor.

Státní rada schválila zřízení ekonomické zóny v roce 2016 se strategickým cílem vytvořit z ní funkční dopravní uzel pro mezinárodní výměnu, důležité místo pro domácí letecké technologie a oblast, kde bude možné demonstrovat koordinovaný rozvoj Pekingu, Tchien-ťinu a provincie Che-pej, uvádí správní výbor.

Díky využívání výhod letiště a preferenčních politik funkčních zón buduje BDIAEZ centrum pro shromažďování globálních zdrojů, které se zároveň stane novou hnací silou hospodářského růstu v regionu.

BDIAEZ přináší komplexní průmyslový model, jehož prioritou jsou zdravotnictví a biologické vědy. Jeho základ tvoří špičkové služby a letecká bezpečnost, které jsou podporovány informačními technologiemi nové generace a moderním vybavením.

Vzniklo šest velkých průmyslových parků, například inovativní centrum služeb v zóně volného obchodu, park pro inteligentní výrobu zdravotnických zařízení, biomedicínský inkubátor nebo mezinárodní obchodní komplex.

Zóna BDIAEZ je jedinou oblastí Pekingu, která využívá jak příznivé politiky zóny volného obchodu, tak vědeckého parku Zhongguancun, což je zóna hlavního města určená pro demonstraci špičkových technologií. Zároveň se BDIAEZ řídí strategií města pro otevření sektoru služeb.

Správní výbor BDIAEZ má nyní 80 administrativních práv, z toho 49 delegovaných od správy okresu Ta-sing a 31 od obecních úřadů.

Výrazného pokroku bylo dosaženo při vytváření příznivého podnikatelského prostředí, a to díky zjednodušení schvalovacích postupů a optimalizace služeb.

Zóna BDIAEZ také poskytuje individuální pomoc podnikům, které mají potíže. Vytvořila i platformu online služeb zvyšující efektivitu schvalování.

Podle správního výboru plánuje ekonomická zóna v letošním roce podepsat smlouvy na 20 megaprojektů a šest z nich uvést do provozu.

Bude pokračovat v reformách, rozvíjet odvětví zaměřená na export a pomáhat při zajišťování plynulého provozu letiště.

Do roku 2035 bude vybudována moderní, inteligentní a ekologická hospodářská zóna. Podle plánu rozvoje bude tato zóna hrát zásadní roli v podpoře kvalitního regionálního rozvoje.

Očekává se, že do té doby se Mezinárodní pekingské letiště Ta-sing stane mezinárodním leteckým uzlem s roční kapacitou až 100 milionů cestujících.

Do soutěže „Future City" Explorer Global Innovation Competition se teď můžete přihlásit.

Pro registraci klikněte na následující odkaz: https://www.wenjuan.com/s/YRN32a8/

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1846197/Beijing_Daxing_International_Airport_Economic_Zone.jpg

KONTAKT: Xiaoliang Li, 185557651@qq.com, +86-10-86376174

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď