Jaké využití bude mít plyn v nízkoemisní energetice?

foto

Možnosti využití plynu v moderní nízkoemisní energetice je stěžejním tématem největší plynárenské konference v České republice. Odborníci z oblasti energetiky na ní představí přínosy plynárenství pro budoucí energetický mix v ČR. Záznam z konference můžete zhlédnout níže.

Podzimní plynárenská konference, organizovaná Českým plynárenským svazem (ČPS), se uskuteční poprvé zcela on-line a výjimečně zdarma. Pro stovky tradičních účastníků i pro širokou veřejnost vystoupí několik desítek řečníků z řad představitelů státní správy, odborných institucí a vrcholového managementu energetických firem.

Záštitu nad 27. ročníkem převzaly MPO, MŽP, ERÚ a HK ČR. Generálním partnerem konference je společnost GasNet, dalšími partnery jsou Pražská plynárenská Distribuce, a.s. a EG.D, a.s.

„Konference tradičně přináší mnoho zajímavých a aktuálních témat. Všechna ale zastřešuje budoucí role plynů v kontextu klimaticko-energetické národní a evropské politiky, konkrétně při dosažení dekarbonizačních cílů, rozvoji směrem k využití obnovitelných plynů a souvisejících požadavků na plynárenský sektor,“ uvedla Lenka Kovačovská, výkonná ředitelka ČPS. 

Během pondělního programu se v rámci jednotlivých bloků konkrétně hovořilo o potenciálu plynu v rámci tuzemského teplárenství, o související transformaci tepláren nebo o investicích a přínosech plynofikace na kvalitu ovzduší v ČR. Důležitým tématem byla rovněž role plynu v budoucím energetickém mixu pro zajištění stability elektrizační soustavy, kde byly představeny mimo jiné výhody plynových elektráren či kogeneračních technologií. Závěr prvního dne patřil očekávanému vývoji plynové mobility a jejího přispění k plnění cílů obnovitelných zdrojů energie v dopravě.

Rolí řečníků se v průběhu dvoudenního on-line setkání zhostili mimo jiné Thomas Merker, CFO skupiny GasNet, Jan Kříž, náměstek sekce fondů EU, ekonomiky a dobrovolných nástrojů MŽP, René Neděla, náměstek pro řízení sekce energetiky MPO, nebo Petr Kusý, člen Rady ERÚ.

Kompletní program konference včetně registračního formuláře je k dispozici zde: http://ppk2020.cgoa.cz/

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

9°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď