Investiční crowdfundingová platforma FinGOOD vyrostla v loňském roce o 650 %

foto

Praha 11. ledna ((PROTEXT) - Loňský rok byl v mnoha ohledech pro českou investiční crowdfundingovou scénu přelomový. Mezi jednoho z předních reprezentantů v tomto oboru se vyšvihl finGOOD.cz. Co stálo za jeho úspěchem?

FinGOODu se podařilo úspěšně nastartovat svoji novou éru v druhé polovině roku 2020. Na tento úspěšný restart navázal skvělým rokem 2021, kdy nabral tisíce nových investorů, představil dvě vlastní aplikace a nabídl několik novinek.

Investoři si přišli na 42,9 milionů

FinGOOD do loňského roku vstupoval s investorskou základnou dosahující bezmála 2000 investorů. Během roku se mu podařilo počet investorů více než zdvojnásobit a rok 2021 uzavíral s počtem 4560.

Není se ovšem čemu divit. FinGOOD investorům po celý rok nabízel zhodnocení pohybující se od 6 – 10 %, průměrně však 8,7 %. Díky tomu si investoři mezi sebe rozdělili výnos 42,9 milionů korun! To v kombinaci s atraktivními investičními projekty vedlo k překročení magické hranice 100 investičních příležitostí.

Investoři ve spolupráci s finGOODem podpořili české firmy v celkové hodnotě 327 milionů korun. Převážná většina (62 %) z těchto peněz mířila do developerských projektů. Zbývající část se rozdělila mezi e-commerce, gastronomii a další projekty.

Nutno podotknout, že investoři oceňují především fakt, že investují do fungujících a prověřených firem s historií, ne do čerstvě vzniklých. V mnoha případech investice také zahrnovala bonus pro samotné investory.

Kontinuální investice

V první polovině roku představil finGOOD novinku v podobě Kontinuální investice. Ta si ihned získala obrovskou popularitu.

Investorům byl totiž představen projekt, do kterého mohli opakovaně a dlouhodobě investovat. S každou další tranší došlo k zhodnocení daného projektu a tím i zajištění investice.

Hned první Kontinuální investici využilo 1205 investorů, kteří zainvestovali 50 milionů korun v 5 samostatných tranších. Odměnou jim byla krátká doba splatnosti a zhodnocení 8 % p.a.

Na tento úspěšný projekt navázaly další dva, a to stavba rodinných domů a projekt věnující se výstavbě z vyřazených lodních kontejnerů.

Aplikace

FinGOOD vyšel vstříc svým investorům také v oblasti technologií. V létě uvedl na trh Finkulačku, přehledný a užitečný nástroj pro všechny investory, který umí počítat se všemi běžnými typy investic či půjček.

Konec roku finGOOD uzavíral s vlastní crowdfundingovou investiční aplikací. Aplikace nabízí jednoduchou a efektivní správu investičního portfolia a mnoho dalšího.

Hlavním důvodem pro její vytvoření bylo především zvýšení komfortu investorů a usnadnění investičního procesu. Michal Weiser, CTO finGOODu, shrnul situaci následovně: „Chceme našim investorům nabídnout nástroj, díky kterému bude investování stejně jednoduché jako nákup v e-shopu.“

Plány pro rok 2022

Pro letošní si finGOOD vytyčil velké cíle. Tím prvním je zdvojnásobení počtu aktivních investorů a překročení hranice 9000. Ambiciózní plány si také stanovil v rámci odfinancovaných projektů.

„V roce 2021 jsme dokázali vyrůst o více jak 650 %. V roce 2022 plánujeme vyrůst procentuálně “pouze” o 250 %, ale nominálně to znamená zprostředkovat o 400 mil. podnikatelských úvěrů víc a dostat se tak přes 650 mil. ročního objemu,“ popisuje plány pro letošní rok Vít Endler, CEO finGOOD.cz.

Zásadní bude také zisk licence splňující požadavky EU. Tento předpis mění právní rámec pro crowdfundingové poskytovatele napříč celou EU. FinGOOD získání této licence zasvětil celý minulý rok a po jejím zisku má v plánu expanzi na zahraniční trhy.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď