Forever Oceans podepisuje dohodu s brazilskou vládou o udělení největší námořní koncese na světě pro udržitelnou produkci mořských plodů

foto

Brasília 14. ledna 2022 (PROTEXT/PRNewswire) -

– Území vymezené koncesí, která významně podpoří zaměstnanost, je 3,5krát větší než území Washingtonu DC.

– Přelomová dohoda zvyšuje produkční kapacitu společnosti Forever Oceans o více než 25 % a staví Brazílii do pozice rostoucího lídra v oblasti udržitelných mořských plodů.

Bill Bien, generální ředitel společnosti Forever Oceans, předního inovátora v oblasti udržitelné produkce mořských plodů, se dnes setkal s Jorgem Seifem mladším, tajemníkem pro akvakulturu a rybolov Ministerstva zemědělství, hospodářských zvířat a zásobování, aby podepsali koncesní smlouvu, která Brazílii dláždí cestu k vedoucímu postavení v oblasti udržitelné produkce mořských plodů. Původní dvacetiletá dohoda opravňuje společnost Forever Oceans k chovu ryb v automatických ohradách ve dvou zónách, které se nacházejí 7–15 km od brazilského pobřeží státu Bahia. Dohromady představují největší koncesi pro udržitelnou mořskou akvakulturu, která kdy byla udělena, o celkové rozloze 64 200 hektarů, což je plocha 3,5krát větší než území Washingtonu DC. Očekává se, že během příštích osmi let vznikne až 500 pracovních míst.

„S pobřežím o délce více než 8 500 km je Brazílie jednou z hlavních oblastí produkce ryb, což kromě zdravých potravin zvyšuje také zaměstnanost a příjmy," uvedl Seif. „Tato přelomová dohoda má pro Brazílii historický význam a nasměruje zemi na cestu k rozvoji udržitelné mořské akvakultury."

V roce 2018 celosvětový trh mořské akvakultury vyprodukoval 7,3 milionu tun ryb v hodnotě 35,4 miliardy USD(1). Předpokládá se, že celosvětová poptávka po mořských rybách do roku 2050 vzroste trojnásobně na 21 milionů tun(2) vzhledem k tomu, že stále více spotřebitelů zařazuje ryby do svého jídelníčku jako součást zdravé výživy.

„Tato dohoda nám pomůže uspokojit rostoucí poptávku po chutných a výživných mořských plodech a poskytne nám prostor pro rychlý růst a rozšíření a příležitost k rozvoji největší kapacity v oblasti udržitelných mořských plodů na světě," řekl Bien. „Do brazilských vod přineseme náš unikátní přístup a využijeme naše odborné znalosti v oblasti akvakultury, ochrany přírody a inovací k chovu chutných a na bílkoviny bohatých ryb v hlubokomořských vodách způsobem, který je vysoce šetrný k životnímu prostředí a udržitelný a prospěšný pro lidi i planetu."

Kromě nového areálu v Brazílii má společnost se sídlem ve Virginii v USA výzkumné a technologické zařízení na Havaji, mořský provoz v Panamě a plánuje postavit nový mořský provoz v Indonésii.

V Brazílii bude společnost chovat své Forever Oceans kranasy, známé pod místním názvem „Olho de Boi" nebo Remeiro. Tato všestranná ryba je oceňována pro svou vynikající chuť, vysoké množství bílkovin a výživných látek a je bohatá na omega-3.

V líhni na pevnině v Ilhéus v brazilském státě Bahia budou z jiker odchovávána mláďata, která budou umístěna do velkých hlubokomořských prostor, kde budou moci plavat a růst v chráněném a přirozeném prostředí. Zpočátku se plánuje 24 automatizovaných výběhů ve dvou oceánských zónách, které tvoří zodpovědné ekologické akvakulturní zóny. Očekává se, že provoz v Brazílii vytvoří během příštích osmi let po dosažení plné kapacity přibližně 300–500 dobře placených pracovních míst.

V září 2021 byla společnost Forever Oceans zařazena do seznamu 25 nejlepších inovátorů v oblasti mořských plodů časopisu Seafood Source.

O společnosti Forever Oceans

Forever Oceans je předním inovátorem v oblasti udržitelných mořských plodů. Naším posláním je nabídnout světu nový způsob produkce chutných a udržitelných mořských plodů, které jsou dobré pro lidi i planetu. Vyznáme se v rybách, umíme je chránit a aplikujeme jedinečné inovace. To zahrnuje zesílené síťové nádrže, kde jsou každodenní úkoly automatizovány pomocí pokročilých systémů. Zajišťují, že naše operace jsou efektivní, integrované s životním prostředím a podporují místní komunity. Společnost Forever Oceans byla nedávno časopisem Seafood Source jmenována jednou z nejinovativnějších amerických společností zabývajících se mořskými plody .

Naše výzkumné a technologické centrum se nachází na Havaji a máme pobočky v Panamě a Brazílii a jednu plánujeme i v Indonésii. Naše udržitelné mořské plody se v amerických restauracích objeví na začátku roku 2022. Více informací o Forever Oceans najdete na ForeverOceans.com.

1 FAO UN https://www.fao.org/fishery/en/aquaculture/en

2 'Oceans' Future to 2050 Marine Aquaculture Forecast'. 2021 zpráva DNV. https://www.dnv.com/Publications/marine-aquaculture-forecast-to-2050-202391

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1726005/Forever_Oceans_Brazil_Press_Image_1.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1726006/Forever_Oceans_Brazil_Press_Image_2.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1675207/Forever_Oceans_Logo.jpg

KONTAKT: Monica San Miguel, T: (716) 253-0101, E: monica.sanmiguel@foreveroceans.com

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 19:00 10°C

Celá předpověď