CENTR GROUP chce být firmou "bez kouře"

foto Podpis memoranda Andrea Gontkovičová, generální ředitelka Philip Morris ČR a Jaroslav Pajonk, člen představenstva a generální ředitel CENTR GROUP
Podpis memoranda Andrea Gontkovičová, generální ředitelka Philip Morris ČR  a  Jaroslav Pajonk, člen představenstva a generální ředitel CENTR GROUP
Podpis memoranda Andrea Gontkovičová, generální ředitelka Philip Morris ČR  a  Jaroslav Pajonk, člen představenstva a generální ředitel CENTR GROUP

Praha 20. ledna 2021 (PROTEXT) - Centr Group a Philip Morris ČR podepsaly memorandum o spolupráci

Společnost CENTR GROUP chce získat certifikaci od rakouské certifikační autority TÜV Austria jako společnost "bez kouře" - tedy jako firma, která mezi svými zaměstnanci podporuje prevenci a snižování dopadů kouření. Při certifikačním procesu chce využít zkušeností společnosti Philip Morris ČR, která jako první v ČR získala certifikát "Smoke-Free Culture".


Společnosti Philip Morris ČR a CENTR GROUP podepsaly memorandum o spolupráci. Jejím cílem je vytvoření předpokladů, aby firma CENTR GROUP získala certifikaci jako firma vytvářející firemní kulturu "bez kouře" (Smoke-free Culture) od rakouské certifikační společnosti TÜV Austria. Hlavní ambicí společného projektu je potvrdit, že CENTR GROUP má nebo připravuje kroky k podpoře, implementaci, monitorování a neustálému zlepšování opatření, které z ní udělají firmu bez kouře.

CENTR GROUP poskytuje profesionální služby v oblasti fyzické ostrahy, technické ostrahy, kybernetické bezpečnosti, detektivních služeb, recepčních služeb, VIP security a komplexního facility managementu.

"Snahou CENTR GROUP je vytvářet pro své zaměstnance zdravé pracovní prostředí. Naším cílem je motivovat a podporovat kuřáky z řad našich zaměstnanců, aby s kouřením přestali. A pokud to pro ně není možné, aby alespoň přešli na méně rizikové alternativy - ať již na principu zahřívaného tabáku nebo vapování. Chceme být aktivní v prevenci kouření a snižování dopadů kouření mezi našimi zaměstnanci a stát se tak firmou, kde je pracovní prostředí "bez kouře" normou," řekl Jaroslav Pajonk, člen představenstva a generální ředitel CENTR GROUP a. s. "Proto jsme se rozhodli i pro certifikaci "Smoke-free Culture" u rakouské certifikační společnosti TÜV Austria, která certifikuje právě nekuřácké pracovní prostředí ve firmách. Máme přitom v plánu čerpat i ze zkušeností společnosti Philip Morris s touto certifikací," vysvětluje Jaroslav Pajonk.

"Philip Morris ČR byla první firma v České republice, která prošla auditem TÜV Austria a získala statut "Smoke-Free Culture". Protože jsme přesvědčení že ve 21. století neexistuje žádný důvod, aby dospělí kuřáci pokračovali v kouření cigaret, je naším cílem inspirovat k takovému kroku i další, a proto jsme v této iniciativě rádi podpořili společnost CENTR GROUP," řekla Andrea Gontkovičová, generální ředitelka Philip Morris ČR a.s. "Nejlepší věc, kterou může kuřák udělat, je zcela se vzdát cigaret a nikotinu. Přesto to ne všichni dokážou. Naše vize budoucnosti bez kouře je proto postavena na myšlence, že by všichni dospělí kuřáci, kteří by jinak nepřestali kouřit, měli přejít na bezdýmné a tedy méně škodlivé výrobky. Firmy by zároveň pro své zaměstnance měly vytvořit motivující prostředí, kde je život bez cigaret standardem," dodala Andrea Gontkovičová.

CENTR GROUP není první společností, s níž Philip Morris spolupracuje při naplňování své vize budoucnosti bez kouře. Podpořila například město Karlovy Vary v jeho rozhodnutí stát se prvním lázeňským městem bez kouře nebo proměnu největšího hudebního festivalu na Slovensku - Pohoda - ve festival bez kouře.


Kontakt pro média:

Klára Jirovcová Pospíšilová

Manažerka komunikace

Klara.JirovcovaPospisilova@pmi.com


Philip Morris ČR a.s.

Philip Morris ČR a.s. je společností v rámci skupiny Philip Morris International Inc. a je největším výrobcem a prodejcem tabákových výrobků a rovněž distributorem s omezeným rizikem (tzv. Limited risk distributor) bezdýmných výrobků HEETS, zařízení IQOS a s ním souvisejícího příslušenství v České republice. Philip Morris ČR a.s. je kótována na Burze cenných papírů Praha (BCPP). Společnost, která zde působí již od roku 1992, zaměstnává více než 1 000 lidí napříč Českou republikou. Philip Morris ČR a.s. vlastní 99% obchodní podíl v dceřiné společnosti Philip Morris Slovakia s.r.o. registrované ve Slovenské republice. Philip Morris ČR a.s. je opakovaně oceňována Ministerstvem financí a Generálním finančním ředitelstvím jako jeden z dvaceti nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob. Společnost více než 28 let přispívá na pomoc různým charitativním projektům, včetně projektů zahrnujících podporu sociálních programů zaměřených na zlepšení životní podmínek v místních komunitách. Více informací lze nalézt na www.philipmorris.cz.


Philip Morris International Inc.: Přinášíme budoucnost bez kouře

Philip Morris International (PMI) stojí v čele proměny tabákového průmyslu s cílem vytvořit budoucnost bez kouře a jednoho dne nahradit cigarety bezdýmnými výrobky, a to ve prospěch dospělých, kteří by jinak pokračovali v kouření, a také celé společnosti, firmy a jejích akcionářů. PMI je přední mezinárodní tabákovou společností zabývající se výrobou a prodejem cigaret, bezdýmných výrobků a s nimi souvisejících elektronických zařízení a příslušenství, a dalších výrobků obsahujících nikotin, na trzích mimo Spojené státy americké. Společnost PMI dále dodává společnosti Altria Group Inc. variantu zařízení v provedení IQOS (Platforma 1) a s tím spojené tabákové náplně určené k prodeji v rámci licence v USA. Tyto výrobky zde byly autorizované Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration) pro prodej s označením "tabákový výrobek s modifikovaným rizikem" (MRTP) s informací o "sníženém vystavení lidského organizmu vlivu škodlivých látek", přičemž je vhodný pro podporu veřejného zdraví. Svou budoucnost PMI staví na nové kategorii bezdýmných výrobků, které (ačkoli nejsou bez rizika) jsou mnohem lepší volbou než pokračování v kouření. Díky multidisciplinárním schopnostem v oblasti vývoje výrobků, špičkovým zařízením a vědeckému výzkumu se společnost PMI snaží zajistit, aby její výrobky bez kouře splňovaly preference dospělých kuřáků a přísné regulatorní požadavky. Portfolio bezdýmných výrobků společnosti PMI zahrnuje výrobky s nahřívaným tabákem i e-cigarety s obsahem nikotinu. Podle odhadu společnosti PMI k 30. září 2020 již 11,7 milionů dospělých kuřáků na celém světě přestalo kouřit a přešlo na výrobky s nahřívaným tabákem, které jsou nyní k dispozici na 61 trzích ve velkých městech nebo na celostátní úrovni pod značkou IQOS. Další informace naleznete na webových stránkách www.pmi.com a www.pmiscience.com.


CENTR GROUP a. s.

CENTR GROUP je ryze česká společnost, jejíž počátky sahají do roku 1993. V oblasti komerční bezpečnosti tedy působíme více než 25 let. V roce 2005 jsme se transformovali na akciovou společnost a dále rosteme. Jsme špičkou v oboru a patříme mezi 5 nejvýznamnějších společností zabývajících se komerční bezpečností v České republice.

Rozumíme kvalitě, moderním technologiím, potřebě diskrétnosti a individuálního přístupu. Mezi naše profesionální služby patří fyzická ostraha objektů, technická ostraha, služby spadající pod zákon o kybernetické bezpečnosti, detektivní služby, recepční služby, VIP security a komplexní facility management zahrnující úklidové služby.

V současné době zajišťuje naše bezpečnostní agentura služby prostřednictvím více než 3300 zaměstnanců na území celé České a Slovenské republiky. Naším sídlem je Praha, ale máme zastoupení také v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Bratislavě.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď