CCTV+: Si zdůrazňuje snahu o zajištění radostných a klidných Svátků jara

Peking (Čína) 20. ledna 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Čínský prezident Si Ťin-pching ve středu při virtuálních rozhovorech s veřejností z celé země před Svátky jara zdůraznil snahu o zajištění radostného a klidného příchodu lunárního Nového roku.

Si, který je zároveň generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ÚV KS Číny) a předsedou Ústřední vojenské komise, hovořil prostřednictvím videopřenosu v Pekingu se zdravotníky v nemocnici, seniory v domově důchodců, pracovníky na odlehlé ropné plošině, cestujícími a zaměstnanci na vysokorychlostní železniční stanici, prodavači a zákazníky na velkoobchodním trhu a obyvateli vesnice etnických menšin.

V následném projevu k veřejnosti Si nejprve pozdravil všechny Číňany – a zejména ty, kteří během svátků zůstávají na svých místech.

Jeho největším přáním je, aby všichni prožili šťastný lunární Nový rok.

Vyzval stranické výbory a vlády na všech úrovních, aby během svátků zajistily dodávky elektřiny, plynu a topení, zpřísnily dohled nad bezpečností potravin a zavedly opatření pro prevenci a kontrolu epidemií, aby se předešlo všem druhům mimořádných událostí a bezpečnostních nehod, a zajistily tak, že lidé všech etnických skupin v zemi budou moci prožít radostné a klidné Svátky jara.

Si také ocenil úspěchy, kterých bylo v uplynulém roce dosaženo v různých oblastech, a vyzval všechny, aby v novém roce dosáhli ještě plodnějších výsledků.

Letošní Svátky jara neboli čínský lunární Nový rok připadá na 22. ledna.

Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=ASJvBEmKGh4

Video – https://www.youtube.com/watch?v=ASJvBEmKGh4

KONTAKT: Yini Li, 86-10-83949817, liyini@cctvplus.com

PROTEXT

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď