Anketa Dobrovolní hasiči roku živě: O ocenění se uchází 120 jednotek

foto

Už po jedenácté mají všichni dobrovolní hasiči příležitost získat za svou dobrovolnou aktivitu nejen veřejné ocenění, ale také finanční a věcné dary na pořízení nové hasičské techniky nebo vybavení pro svoji činnost. Do 11. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku se se svými zásahy a dobrovolnou činností přihlásilo 120 jednotek a sborů dobrovolných hasičů.

Nominované jednotky a sbory budou odtajněny na tiskové konferenci 10. září. Sledovat ji můžete od 10:00.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele. 

Jedenáctý ročník přinesl oproti předchozímu roku změny spočívající především ve zjednodušení hodnoticích kritérií a současně s tím i samotných přihlášek. Na jejich základě odborná porota, složená ze zástupců HZS ČR, SH ČMS, MHJ, ČHJ a zástupců partnerů, vybrala 25 jednotek a 25 sborů nebo hasičských sborů dobrovolných hasičů, kteří za svoji činnost obdrží ocenění. Vítězové na prvních třech místech opět získají finanční a věcné ceny za více než 2 miliony korun, které jim poslouží k nákupu nové hasičské techniky a vybavení. 

Na jednotky a sbory, které v závěrečném veřejném hlasování získají největší počet hlasů, čeká i v letošním roce speciální ocenění v podobě skleněné zásahové helmy v životní velikosti. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v listopadu za účasti patronů, Ilony Csákové, Ondřeje Vetchého a Petra Rychlého a za přítomnosti kamer České televize.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

18°C

Dnes je pátek 17. září 2021

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď