Indiánky a WWRC ČB A největším překvapením ČP v raftingu v Tróji

foto Posádka Indiánky z klubu RK Trója si jede pro první místo v sobotním slalomu Českého poháru v raftingu, který se jel na umělé slalomové dráze v Praze - Tróji.

Praha - Slalomy a sprinty na umělé slalomové dráze v Praze Tróji, které se započítávaly do hodnocení Českého poháru, přivítaly o posledním květnovém víkendu raftaře všech věkových kategorií. Vedle šestek a čtyřek se navíc jel také závod deblů. Ve slalomu došlo k největšímu překvapení v kategorii žen, kde favorizované Jezinky z oddílů RK Stan/RK Trója skončily až na třetím místě za vítěznými Indiánkami z RK Tróji a stříbrnými Bestiemi z Georgie. Své premiérové vítězství v závosdě Českého poháru vybojovala v nedělním sprintu jihočeská posádka WWRC ČB A.

Výsledky slalomu
Výsledky sprintu

Pořadatelé z oddílu RK Trója přichystali závodníkům velmi těžkou trať, kde největší problémy činily raftařům přesazené povodné branky. Pouze úzké špičce těch nejlepších posádek se podařilo zajet všechny branky na přímo, většinou se posádky uchýlily k jistějšímu průjezdu pozadu.

V první jízdě mužů se do čela závodu probojovali Hájci, kteří zajeli rychlou a čistou jízdu.

Nedařilo se Jezinkám, které jely bez levého háčka Petry Plavjanikové, kterou nahradila Karolína Ptáčková. I když měly mistryně světa v cíli první jízdy několik padesátivteřinových penalizací za neprojeté branky, stále jim to stačilo na první místo.

Druhé kolo mužů žádné překvapení nepřineslo, na čele zůstali Hájci před prostějovskými posádkami WD WC a WD OO.

V kategorii žen podaly Jezinky ve druhé jízdě znatelně lepší výkon, stejně jako ostatní nejlepší ženské posádky. Šanci na dobré umístění jim ovšem vzala chyba na brance číslo osm, která znamenala konec nadějí na vítězství a odsunula je na třetí místo. Naopak Indiánky podaly velmi slušný výkon bez výraznějšího zaváhání a svěřenkyně Petra Panenky si tak po zásluze přidaly další cenný kov do své medailové sbírky.

Potlesk diváků si vysloužila posádka Hastrmanů, jejíž pravý háček nechal pádlo zaklíněné v jedné z překážek před brankou číslo sedm. Hastrmanů se však podařilo se třemi pádly dojet do cíle a splnit všechny branky. Poněkud jiné zážitky mají boleslavské Čebrenky, které se během jedné jízdy dvakrát nedobrovolně vykoupaly.

Po pauze na oběd se mezi branky vydali nejdříve veteráni, za kterými odstartovala kategorie juniorů. Veteráni předvedli velmi pěkné a zkušené jízdy, nejlepší byl Ježek Team Veterán před královéhradeckým Geoplanem a Malovanými kmety. V juniorské kategorii zajela slalom nejlépe posádka Jiskra Havlíčkův Brod před hodonínskou 001 a Kaplicí Bejby.

Za čtyřkami přišly na řadu šestky, ve kterých se v mužské kategorii prosadila posádka WD Prostějov před Hájky a RK Trójou. Z ženských posádek se do peřejí vydaly pouze tři, ze kterých zajely nejlépe mistryně světa Jezinky, na druhém místě dojela děvčata z klubu RK Trója a třetí skončily Spitfirky.

Závodní program uzavírala kategorie R2, která se jezdí především pro radost a v hojném počtu se jí zúčastnily mixované posádky. K vidění byly velmi zajímavé výkony, pro některé posádky nastala kritická chvíle již ve válečku nad brankou číslo dvě. Ten dokázal pozdržet a případně i zvrhnout méně zkušené posádky velmi spolehlivě. Z prvního místa se nakonec radovala posádka Renáty Koehlerové z Jezinek a Milana Znamenáčka z Tróji před Martinou Plašilovou z Berušek a Martinem Hájkem RK Stanu. Pro třetí příčku si dojel debl RK Tróji Tomáš Křivánek - Michal Bluma. Nejlepší ženskou posádkou byla dvojice z Tróji Alena Panenková – Tereza Sučíková.

Neděle patřila tradičně sprintům, počasí se oproti sobotě kapku umoudřilo a nebylo takové vedro. V kategorii mužů zajela v kategorii čtyřmístných raftů dvě nejrychlejší jízdy posádka WWRC ČB A, která tak mohla oslavit své premiérové vítězství v závodě Českého poháru. Pro druhé místo si dosprintoval MB Team a třetí příčku vybojovala posádka WD OO. Z ženských posádek zajely nejlepší časy Jezinky před Indiánkami a WWS Trójou B. V kategorii juniorů zvítězila stejně jako ve slalomu Jiskra Havlíčkův Brod před Juniory WWRC ČB a hodonínskou posádkou 001. Také první místo v kategorii veteránů si odnesla nejúspěšnější posádka ze soboty, Ježek Team Veterán před WD Veterán a Geoplánem Hradec Králové.

Závody šestek se jely již bez prostějovských závodníků, kteří se vydali na dalekou cestu domů. Nejrychleji slalomovým kanálem projela šestice raftařů startující pod názvem Stan Hájos RT, druhé místo získala posádka RK Trója Mix a třetí MB Team. V ženách startovaly stejně jako v sobotu pouze tři posádky, nejrychlejší časy zajely Jezinky před Indiánkami a Spitfirkami.

Na deblech se ve sprintu prosadily mužské posádky, nejlepší smíšená dojela až na čtvrtém místě. Vyhrála dvojice Páša – Kozel z klubu RK Trója před Uhlířem a Klvaňou z Fortuny Kolín a Křovánkem a Blumou z RK Tróji. Nejrychlejším smíšeným deblem byla posádka Hájek – Plašilová z oddílu RK Stan. Z ženských deblů projela nejrychleji závodní trať dvojice Panenková – Sučíková z klubu RK Trója.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je čtvrtek 21. listopadu 2019

Očekáváme v 21:00 7°C

Celá předpověď