Zvědavost je šance na zážitek! 31. ročník festivalu TANEC PRAHA je za dveřmi

foto Záběr z představení Let Me Change Your Name.

Třicátý první Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019 zahájí živelná a nekonformní korejská choreografka Eun-Me Ahn dílem Let Me Change Your Name. Opening festivalu proběhne ve třech večerech, a to 3. – 5. 6. v divadle PONEC. Další Událostí sezony bude představení OCD Love izraelské taneční skupiny L-E-V DANCE COMPANY a světoznámé choreografky Sharon Eyal a slavnostního zakončení se ujme francouzský akrobat a choreograf Yoann Bourgeois. Akce bude trvat až do 22. 6. a kromě Prahy se bude konat v dalších 22 městech a obcích ČR.

Fotogalerie

Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name. Korejská choreografka loni v závěru festivalu nadchla publikum dílem Dancing Grandmothers s energicky tančícími babičkami a letos festival 3. až 5. června zahájí v Divadle Ponec představením Let Me Change Your Name.

Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name. Živelný zážitek připraví divákům podle pořadatelů izraelská choreografka Sharon Eyalová, bývalá členka i umělecká ředitelka slavného Batsheva Dance Company. Se svým souborem L-E-V Dance Company převedla do taneční podoby text Neila Hilborna OCD vyprávějící o obsedantně kompulzivní poruše a tematizující motiv míjení v lásce.

Yoann Bourgeois (FR): Tentative approaches to a point of suspension. Představení doplňuje živá hudba DJe Oriho Lichtika. Živá hudba, ale zcela jiného žánru, podkresluje i představení třetího hlavního hosta, francouzského umělce Yoanna Bourgeouise. Postavy a objekty se proplétají pokaždé v jiném prostoru za hranicí fyzična, ve snaze dosáhnout jediného momentu – „momentu zastavení“. Jde o naprosto fascinující zážitek plný poezie. Tvorbu Sharon Eyal i Yoanna Bourgeoise představí festival TANEC PRAHA vůbec poprvé ve své historii.

Festival představí dále řadu zahraničních tvůrců z Francie, Švýcarska, Polska či Rakouska, ale také Ghany a poprvé z Madagaskaru či Indonésie. Festival se spojil s Pražským quadriennale, s nímž se prolíná termínově, a vznikla dramaturgická linie Czech Dance Focus for PQ+.

V programu jsou i speciální představení pro děti a některá další představení budou označena jako Family Friendly, tedy budou je moci navštívit rodiče s dětmi.

 

 

 

 

Více informací na:
www.tanecpraha.cz
https://www.facebook.com/tanecpraha
https://www.instagram.com/tanecpraha

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

20°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 1:00 13°C

Celá předpověď