Zmrzlinová sezóna se blíží – jaké jsou letošní trendy?

foto

I když to tak za okny zatím nevypadá, právě teď je vhodný čas připravit se na zmrzlinovou sezónu. Ale nenechte se mýlit – zmrzlina už dávno nepatří jen do cukrárny. Jaké jsou trendy a čím se naopak odlišíte?

Fotogalerie

Točená zmrzlina je jistota

V České republice je stále nejoblíbenější točená zmrzlina, která má na trhu až 80% podíl. Výhodou strojů na točenou zmrzlinu je totiž poměrně malá prostorová náročnost, takže jsou vhodné i pro stánkový prodej. Zmrzlinu můžete vyrábět z instantní směsi, ale pokud se chcete odlišit, vsaďte na výrobu ze základních surovin.

Chcete se odlišit? Zvolte odlišný přístup

Představte si elegantní zmrzlinový stroj, ve kterém se zmrzlina vyrábí přímo před očima zákazníků – to je vitrína kombinovaná s výrobníkem zmrzliny řady GX. Oproti ostatním metodám je příprava zmrzliny velmi jednoduchá, protože celá výroba probíhá v jednom stroji. To znamená i úsporu prostoru a peněz, protože nepotřebujete pořizovat samostatně zmrzlinový stroj, šoker, paster a vitrínu, a díky jednoduché obsluze ušetříte i náklady na obsluhu a energie. Stavebnicový systém umožňuje postupné rozšiřování výroby podle vašich potřeb.

Výrobník zmrzliny GX je ideální pro výrobu poctivé zmrzliny ze základních surovin, protože výhodou této metody je právě čerstvost. Pracovat s čerstvými surovinami je sice náročnější než je vyrábět ze směsí, ale v důsledku je to levnější a zákazníci kvalitu ocení. Ve zmrzlině můžou být díky šetrnému způsobu míchání i velké kousky ovoce nebo celé oříšky, které zůstanou neporušené. Výsledkem je pak unikátní zmrzlina, kterou na jiném stroji nevyrobíte.

Zmrzlina jen v cukrárně? Naopak

Zmrzlina už dávno nepatří jen do cukrárny nebo do stánku. Stále častěji se objevuje i na netradičních místech – třeba v autoservisu nebo v pekárně. Je to totiž zajímavá příležitost, jak rozšířit sortiment. Zákazníci navíc hledají neobvyklé chutě a kombinace – rakytníková zmrzlina přímo od pěstitele rakytníku nebo třeba sorbet ze syrovátky na farmě. Při výrobě zmrzliny se fantazii meze nekladou a zákazníci na originalitu slyší.

Chcete si pořídit zmrzlinový stroj? Poraďte se s odborníkem

Pokud se rozhodnete pořídit nový výrobník zmrzliny, je třeba zohlednit řadu faktorů. Odborník s letitou praxí vám pomůže vydefinovat vaše představy a očekávání a doporučí vhodné řešení. Předejdete tak zbytečným přešlapům a zklamání.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

18°C

Dnes je úterý 7. dubna 2020

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď