Zimní dovolená na horách v Rakousku

foto Freeride v Nassfeldu (c) Daniel Zupanc

Zimní měsíce občas bývají trochu pošmourné a zdlouhavé. A možná právě proto by si měl člověk vytyčit nějaké záchytné body, na které se může těšit. Nabízí se třeba dovolená. A nejblíž to máme k našim sousedům do Rakouska.

Sázkou na jistotu je některé ze středisek v Tyrolsku. Přímo v srdci Alp leží Olympia Skiworld Innsbruck, který propojuje devět lyžařských areálů v okolí Innsbrucku.

Lyžování v Kitzbühelských Alpách (c) Mirja Geh

Nádherná horská krajina vás čeká také v okolí Kitzbühelských Alp. Jedná se o jednu z nejlepších a nejrozmanitějších lyžařských oblastí na světě a tomu odpovídá i nabídka různých regionálních permanentek.

Lyžování ve volném terénu v  Zillertalu (c) woergoettlerandfriends

Skvělou volbou pro rodiny je region Zillertal. Pohodlně se sem totiž dostanete autem, což je ostatně při cestování s dětmi nejpraktičtější, neboť nemusíte překonávat žádný alpský průsmyk a tím pádem se vyhnete serpentinám.

Doslova lyžařským drahokamem je další tyrolské středisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Trošku krkolomný název, ale následujícím slovům asi rozumět budete: 109 kilometrů sjezdovek pro úplné začátečníky i zkušené lyžaře, lyžařské školky, běžkařské trasy.

Zimní pohled na Innsbruck (c) Innsbruck Tourismus

Pokud musíte zimní dovolenou vybírat s někým, kdo sněhu a lyžování úplně neholduje, zkuste Korutany. Třeba v takovém Nassfeldu díky jedinečnému mikroklima svítí slunce prakticky pořád, ale zároveň tu máte jistotu sněhu. Jeden tedy může celý den lyžovat a druhý se třeba klidně jen od rána do večera opalovat se sklenkou dobrého vína v ruce.

Rodinná lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim (c) Mathias Prägant

Pokud by ale ani slunce a jedinečná kuchyně nebyly dostatečně přesvědčivými argumenty, zkuste další korutanskou oblast v okolí lázeňského městečka - Bad Kleinkirchheim. Když si zde koupíte skipas, automaticky dostáváte i vstupenku do místních lázní. Takže už jen záleží na tom, zda upřednostňujete aktivní relax na svahu nebo opravdové uvolnění celého těla ve wellness. Tady můžete zažít obojí.

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď