Zaměstnanci z Filipín řešením nedostatku pracovníků

foto Zleva Cesar Averia, Michal Kopřiva, Ján Krivoš a Aris Metin

Fotogalerie

Manila 22. září 2019 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 19. září 2019 podepsali v Manile za účasti Jána Krivoše, konzula českého velvyslanectví v Manile, jednatel největší filipínské recruitment společnosti EDI-Staffbuilders, pan Cesar Averia, Jr. a Michal Kopřiva, Global Development Director společnosti Maxwell International, smlouvu o dlouhodobé spolupráci.

Cílem spolupráce obou společností je nabídnout dlouhodobé řešení nedostatku zaměstnanců v České Republice.

„V rámci programu Ministerstva obchodu a průmyslu na zaměstnávání cizinců jsme nyní schopni rychle dodat českým firmám kvalifikované zaměstnance z Filipín s českým pracovním povolením. Výhodou zaměstnanců z Filipín je, že hovoří anglicky, jsou vzdělaní, ochotní pracovat a nehrozí u nich, že stejně jako zaměstnanci z Ukrajiny často po vyřízení pracovního povolení odejdou. Filipínští zahraniční zaměstnanci jsou významným odvětvím ekonomiky Filipín. Filipínské ministerstvo POEA hlídá každého zaměstnance během jejich pracovního pobytu v zahraničí a tím dbá na dobré jméno filipínských zaměstnanců v zahraničí. Pokud dojde k jakémukoliv excesu, musí tento zaměstnanec vše osobně vysvětlit a celý případ se řeší“ říká Michal Kopřiva. „Kromě zaměstnanců do výroby či skladu, jsme schopni dodat i řemeslné pracovníky jako jsou zedníci, svářeči, kuchaři, ale také vysoce kvalifikované IT specialisty jako jsou Systémoví programátoři (C / C ++), J2EE programátoři, ale také odborný zdravotnický personál.“ Pan Cesar Averia, Jr. k tomu dodává: „Společně s Maxwell International jsme do budoucna připraveni filipínské zaměstnance v naší jazykové škole učit česky a odbourat tak i jazykovou bariéru. Stejným způsobem již několik let připravujeme zdravotnický personál do Německa či Finska.“ „Předností společnosti EDI-Staffbuilders je status filipínské prezidentské společnosti. Díky tomuto ocenění má oprávnění vyřizovat a ověřovat veškeré dokumenty spojené s náborem filipínských zaměstnanců a český zaměstnavatel se nemusí o nic starat, vybere si zaměstnance a poté si jej vyzvedne na letišti Václava Havla v Praze.“ říká Michal Kopřiva.

Více o filipínských zaměstnancích se můžete dozvědět v expozici Maxwell International na říjnovém veletrhu HR DAY v Praze.

Kontakt:

Dr. Michal Kopřiva. Global Development Director, Maxwell International. Email: kopriva@maxwell.cz Tel:+420777007007

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď