Žaluzie ochrání před nepříjemnými paprsky – jaké jsou varianty?

foto

Ostré světlo, nechtěný svit i povětrnostní podmínky. Před všemi nepříjemnými rozmary počasí ochrání váš interiér a oči vkusné a moderní žaluzie. Na výběr máte nejen z mnoha materiálů, ale také z různých funkčních provedení. Zvolte si ty nejlepší žaluzie pro váš domov.

Venkovní žaluzie jako tepelná izolace

Nejspíše znáte klasické hliníkové lamely, které se montují na vnitřní stranu oken. Věděli jste ale, že existují i venkovní? Předokenní žaluzie chrání nejen před světlem, ale také před nevyzpytatelnými povětrnostními vlivy. Lamely se při sklopení změní v celistvou stínící plochu s gumou v mezerách ­– fungují tak jako tepelný izolant. Jsou vhodné pro rodinné domky i do kancelářských budov. Navíc získáte zabezpečení domu před nenechavýma rukama zlodějů.

Vnitřní žaluzie stíní i zdobí

Klasické vnitřní horizontální žaluzie dnes pořídíte v mnoha stylech a barvách. Kromě neutrálních a plných barev mohou žaluzie vypadat také jako dřevěné, některé typy lze ovládat dálkově a instalovat je můžete na atypická, lomená či střešní okna.

Pro velké prostory se hodí vertikální žaluzie, které interiér zútulní a ochrání před světlem i cizíma očima. Vyrábí se v běžné i ve zcela zatemňující verzi, ve variantě pro alergiky nebo s elektrickým ovládáním. Použít je můžete jako stínicí techniku nebo jako optické rozdělení velké místnosti. Lze je namontovat do stropu či stěny. Vybírat můžete ze široké škály látek a barev.

Plisse – elegance pro každý prostor

Elegantní a moderní pojetí žaluzií je plisse, skládaná látková žaluzie. Kromě stínění umožňuje proměnu interiéru v nadčasovou komnatu. Výběr látky závisí na vašem vkusu i preferencích – k dostání jsou s různou propustností světla, vrstvou hliníku proti tepelnému záření, s vysokým stupněm odrazu, s perleťovým efektem a v široké škále barev, vzorů a potisků. Oproti klasickým žaluziím si měníte intenzitu stínění posunem horního nebo dolního profilu do libovolné výšky.

Pomoc v boji proti nepříjemnému světlu a horku

V žaluziích najdete toho pravého spojence pro váš boj s pichlavým světlem, horkem i úniky tepla v zimě. Pořiďte si venkovní či vnitřní variantu a dodejte svému domovu eleganci a šmrnc. Při jejich výběru se zajímejte o funkčnost, vzorník barev a o spolehlivost prodejce. Zvolte kvalitu a získejte na dlouhá léta funkční doplněk proti nežádoucím paprskům.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

30°C

Dnes je sobota 8. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 30°C

Celá předpověď