Za jógou do Vietnamu

foto Za jógou do Vietnamu

Cvičení jógy si nemusíte užívat pouze ve svém obýváku či ve sportovních centrech. Jóga se dá cvičit také na plážích kdekoliv ve světě. Vřelé uvítání plné úsměvů Vás čeká ve Vietnamu. Ten kromě poznávání místní kultury a přírodních divů, nabízí ideální lokality ke cvičení jógy. Pobyt u moře navíc prospívá imunitnímu systému a v kombinaci s aktivním pohybem přináší pro tělo blahodárný účinek.

Hoi An

Přístavní romantické městečko známé jako „vietnamské Benátky“ a ve večerních hodinách zdobené všudypřítomnými lampióny. Tak by se dalo charakterizovat ve zkratce toho město, které odolalo i válce. Hoi An je perfektním místem, kde můžete začít své první lekce jógy. Největší jóga centrum zde nabízí hodiny Ashatanga a Hatha jógy v malebných a meditačních objektech. Ale to největší kouzlo mají lekce jógy na plážích či terasách s výhledem na rýžová políčka. Během Vašeho pobytu můžete také nasednout na kolo a projet okolí plné zemědělských polí či kolem pobřeží. Hoi An je také ideálním místem účastnit se kuchařského kurzu vietnamské gastronomie.

Da Lat

Horské město postavené Francouzi na konci 19. století je známé jako „zahrada Vietnamu“ či „květinové město“. Po příjezdu pochopíte proč. Všudypřítomné skleníky plné květin, ovoce či zeleniny, borovicové háje, ale také kávové a čajové plantáže lemují celé toto město. V Da Latu se také nachází největší centrum jógy ve Vietnamu a ve svém resortu nabízejí víkendové ozdravné pobyty, kurzy pro budoucí lektory a další speciální programy. Toto centrum jógy je vhodné nejen pro individuální zájemce, ale také pro celou rodinu. Čerstvý vzduch a okolí borovicových hájů je ideálním místem k meditaci a opětovnému nabití energie. Toto centrum je dostupné po celý rok a nabízejí i kurzy během mnoha svátků (Vánoce, nový lunární rok apod).

Delta Mekongu

Tento „devítihlavý drak“ okouzlí každého návštěvníka svým malebným a vesnickým životem fungujícím mezi vodními kanály. Zde naleznete zejména základní kurzy jógy nejen pro začátečníky. Mnoho programů se vytváří v kombinaci s poznáváním okolí. V deltě můžete navštívit výrobnu rýžového papíru či nudlí, kokosových sladkostí a dílen na zpracování bambusu. Okolí je ideální na projížďky na kole. Samozřejmě byste nebyli v deltě, pokud byste si nejeli na výlet na plovoucí trhy Cai Rang ve městě Can Tho.

Ostrov Phu Quoc

Phu Quoc se nachází na jihu Vietnamu a jedná se o jeden z nejkrásnějších ostrovů ve Vietnamu. Nabízí bílé pláže a tyrkysovou vodu, tedy perfektní místo k relaxaci spojené v kombinaci s jógou. Ostrov byl v 50. letech znám hlavně jako vězení vybudované francouzskými kolonizátory. Dnes jako důkaz této historie slouží malý areál vězení obehnaný ostnatým plotem nacházející se ve vnitrozemí ostrova.

I přesto, že 70 % ostrova tvoří národní park, pomalu ale jistě zde dochází ke stálému budování nových resortů. Ostrov je perfektním místem pro cvičení jógy spojené s relaxací na plážích. Mnoho resortů v rámci svých hotelových programů nabízí také ranní hodiny jógy nejen na písečných plážích, zúčastnit se můžete skupinových hodin například Ashatanga, Hatha, Qi Qong jógy anebo také Tai-chi. Samozřejmě si také v některých resortech můžete objednat soukromého lektora dle Vašich požadavků.

Vietnam je relativně novou destinací a velmi rychle se stává turisticky oblíbenou. Proto každý z Vás zde najde to své a bude odjíždět s pocitem naplnění.

Poznejte jógu ve Vietnamu ve spojení s kulturními a přírodními krásami Vietnamu. Dovolená Vietnam. Originální zájezdy do Vietnamu spojené se zážitky a poznáním se specialisty z CK Go2.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 11:00 25°C

Celá předpověď