Význam technologie Blockchain v kryptoměnách

foto

V oblasti technologií a financí je kryptoměna na trhu první. Co si pamatujeme, spoléhali jsme se na centralizovaný a tradiční bankovní systém. Národní banky a finanční instituce zaznamenávají a monitorují všechny naše transakce. 

Fotogalerie

Pokud jde o kryptoměny, Blockchain je mechanismus, který se používá ke všemu od odesílání přes přijímání až po obchodování a nákupy. Vždy se můžete spolehnout na důvěryhodné zdroje zpráv, které jsou aktuální, kompetentní a dobře informované o tématech krypto světa. 

Probereme historii technologie Blockchain, její základní funkce a její význam v kryptoměnách a podnikání.

Co je Blockchain?

Systém Blockchain chrání a ukládá data do databáze. Blockchain si své jméno vysloužil postupem času, protože každá transakce vytváří blok dat propojený pomocí sofistikovaných matematických výpočtů. Protože zaznamenané transakce nemůže nikdo měnit, je bezpečný a obtížně napadnutelný. 

Tento typ databáze se velmi liší od způsobu, jakým tradiční banky uchovávají své finanční informace, a proto tradiční banky často využívají centralizovanou databázi pro správu účtů svých klientů. 

V případě databáze kryptoměn je však účetní kniha aktualizována komunitou pomocí specifického softwaru, který je součástí krypto rámce. Protože není centralizovaná, i když je jeden z počítačů napadnut nebo přestane fungovat, ostatní mohou databázi stále udržovat.

Historie technologie Blockchain: 3 generace Blockchainu 

Blockchain 1.0 byl první verzí Blockchainu, která byla vytvořena. Mechanismus účetní knihy umožnil odesílání a přijímání první kryptoměny, Bitcoinu. Nikdo však neměl dostatečnou počítačovou kapacitu k provádění algoritmů. 

Druhá verze blockchainu Blockchain 2.0 byla vytvořena v roce 2015, přibližně ve stejné době, kdy bylo spuštěno Ethereum. Ve druhé iteraci došlo ke znatelným vylepšením. Ethereum také používalo mechanismus Proof of Stake. 

Těžba je v této verzi jednodušší a nevyžaduje velký výkon počítače. Přispěvatelé mohou přinejmenším vsadit svou měnu a získat zisk podle toho, kolik přispějí. 

V roce 2018 byl konečně vytvořen Blockchain 3.0, který řeší nedostatky předchozích dvou generací. Druhá verze Blockchainu 3.0 nyní zvládne až 100 tisíc transakcí za sekundu, zatímco první verze zvládala pouze 14 transakcí za sekundu. 

Obsahuje také několik nových funkcí. DPoS, neboli delegovaný důkaz sázky, je významným vylepšením, které umožňuje inženýrům kryptosystému kontrolovat, co se v Blockchainu děje. 

Přestože byl Blockchain do kryptoměn zaveden v jejich rané fázi, vynálezce úplně první kryptoměny, nepolapitelný Satoshi Nakamoto, vydal vývojářům bílou knihu, která obsahovala plán systému Blockchain. 

V prvních letech nebylo v komunitě mnoho účastníků, ale tito lidé budou vyplaceni v závislosti na jejich úsilí! V tomto období bylo obtížné získat výkonný počítač schopný zpracovat systém Blockchain; v té době také získali Bitcoin a tato technika je nyní známá jako těžba. 

Do těžby se může zapojit každý, kdo má potřebné nástroje a rozumí kryptosystému.

Procesy a rámec Blockchainu

Kryptoměny málokdy zůstávají v jedné oblasti, zejména nyní, kdy může kdokoli posílat a přijímat kryptoměny odkudkoli na světě. Když je zadána nová transakce, je odeslána do systému, kde ji v reálném čase ověřuje síť peer-to-peer počítačů umístěných po celém světě. 

Když síť počítačů obdrží data, jsou zpracovány a vyřešeny složité rovnice, které transakci potvrdí. Poté se potvrdí, že se jedná o legální transakci, a v tu chvíli se data shromáždí do bloků a tyto bloky se propojí dohromady, aby se vytvořila historie transakcí, která bude trvale v historii. 

Protože celý proces je viditelný pro všechny, kdo transakci provedli, od odesílatele po příjemce, nelze jej po zaznamenání upravovat ani měnit. Nyní se zamysleme nad nešťastnou situací, do které byste se dostali, kdyby se tato transakce stala obětí krypto podvodu. Abyste tomu předešli, je vždy lepší hledat obchodníky, kteří jsou již osvědčenými webovými stránkami. Skvělým příkladem je immediate-connect.app/cz, který vás zaujme spoustou obchodních nástrojů a hlavně - ochrání vás před krypto podvody. Pokud jste zvědaví a chcete se o této platformě dozvíte více, jděte na následující odkaz.

Proč kryptoměny vyžadují technologii Blockchain?

V případě extrémně složitých databází, které spravují dodavatelský řetězec a mají celosvětové meziprodukty, může i ta nejmenší mezera způsobit řadu chyb v systému a provozu.

Pokud dojde k výpadku v databázi, je nutné restartovat vše, co vyžaduje opětovné spuštění jejího softwaru a systémů, které jsou k ní připojeny, včetně obchodníků, finančních institucí a dalších zprostředkovatelů, aby se opět dostaly na stejnou úroveň. 

Říct, že i malá mezera by měla na všechny výrazný dopad, je slabé slovo a všichni se tomu snažíme zabránit. Tuto mezeru tak z velké části zaplňuje Blockchain, který využívá pokročilou aritmetiku. 

Vše, co se týká vedení Blockchainu, je viditelné a není určeno k vedení centralizované účetní knihy. Každé spuštění na počítači je identické a aktualizované ve stejný okamžik, což znemožňuje měnit historii. Vedoucí pracovníci toho mohou využít k rychlé identifikaci potenciálních hrozeb, které mohou vytvářet díry v systému.

Výhody technologie kryptoměn a Blockchainu

Jednou z výhod decentralizované povahy kryptoměn je dostupnost softwaru s otevřeným zdrojovým kódem. Účastníci vylepšují a udržují open-source aplikace a všechny tyto výběry jsou veřejné. Nicméně s příchodem konkurentů Bitcoinu a dalších kryptoměn zůstává otázka, jak dlouhodobá je životaschopnost decentralizované sítě. 

Další výhodou je, že technologie zvládá postupy rychleji než jakýkoli jiný konvenční přístup, protože eliminuje osobu, která funguje jako spojka mezi jednotlivci, a nahrazuje manuální transakce. 

Za většiny okolností může Blockchain dokončit transakce během několika sekund, nanejvýš minut. Pokud jde o rychlost, odborníci již prokázali, že technologie Blockchain obvykle předčí jiné postupy a technologie. 

Podniky mohou mít z technologie Blockchain prospěch, protože Blockchain umožňuje úspory nákladů, jelikož transakční postupy jsou maximálně efektivní. Kromě toho, že Blockchain snižuje odpovědnost za manuální správu dat, nabízí snadnou kontrolu a zpracování operací. 

Obecně může technologie Blockchain pomoci organizacím eliminovat prostředníky, jako jsou dodavatelé a prodejci třetích stran, kteří dříve prováděli zpracování, jež nyní může zajistit Blockchain. 

Pokud vás kryptoměny zajímají, musíte znát i rizika spojená s investováním do nich. Všichni víme, že trh s kryptoměnami je velmi volatilní a vyžaduje pečlivé monitorování, protože trh může kdykoli kolísat. 

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď