Výuka lyžování s profesionály v Serfaus-Fiss-Ladis - špičkové lyžařské školy patří mezi průkopníky nových metod

foto Maskotci Murmli & Berta s dětmi - (c) Andreas Kirschner Fiss

Lyže a snowboardy jsou pro mnohé prkénky, "která znamenají svět". Jedni přitom dávají přednost sjezdovkám všech stupňů obtížnosti, druzí předvádějí skvělé triky v funparcích, a další hledají svobodu pří jízdě mimo sjezdovky.

To všechno se dá naučit u profesionálů lyžařských škol Serfaus a Fiss-Ladis, ověnčených četnými vavříny. Již nejmenší adepti lyžařského umění ve věku od tří let jsou obeznamování laskavou a hravou formou s jeho tajemstvími lyžařskými pedagogy ve speciálně pro děti vyhrazených areálech Kinderschneealm a Murmlipark v Serfausu nebo v Bertině dětské zemi ve Fissu.

Škola lyžování pro dospělé (c) Sepp Mallaun

Bez tlaku na učení, se spoustou trpělivosti a rozmanitosti při dovádění, zpívání a hrách – a především v mateřském jazyce dětí. Po zdolání zatím nepříliš strmých svahů se zábavnými pestrobarevnými překážkami a hříčkami plnými fantazie se malí lyžaři pohodlně vyvezou na kouzelném koberci zase nahoru na mírné kopečky.

V lyžařské škole Fiss-Ladis čeká na děti od letošní zimy jako další atrakce pro děti nová třípodlažní "Bertina Vila" v Bertině dětské zemi. Zde se uplatní moderní metody výuky, které v sobě poutavým způsobem spojují mateřskou školku a lyžařský kurz.

Bertina indiánská země (c) Christian Waldegger

Další zvláštností pro malé i velké začátečníky je "Snow-V". Pomocí dvou kolejnic, po kterých začátečníci na lyžích kloužou, se lyžařští nováčci téměř intuitivně naučí jízdu v pluhu stejně jako správné zahranění. Úspěch v učení se dostaví přímo bleskově a hlavně odpadá - často již i u menších dětí vznikající – faktor frustrace. I proto se zde radosti z lyžování nekladou žádné meze.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď