Vyplatí se studovat na soukromé vysoké škole?

foto

Soukromé školy jsou často diskutovaným tématem, které otevírá celou řadu otázek a není se čemu divit. Při výběru, kdy máte na jedné straně alternativu, která je bezplatná, musíte jednoznačně pochopit, proč se vyplatí za školu zaplatit. S tím, jak se blíží přijímací zkoušky, řada budoucích studentů naráží na dilema spojené s nabízenými studijními obory. Co mají dělat, když obor, který by rádi studovali, buď státní školy nenabízejí, nebo na něj naopak berou velmi málo uchazečů, případně neumožňují kombinované studium. V takovém případě je těžké vyhnout se otázce, zda se vyplatí investovat do soukromé školy. Nikdo nechce bezdůvodně vyhazovat peníze oknem. Pojďme společně najít odpověď na otázku, zda má studium na soukromé škole smysl.

Soukromé univerzity neprodávají titul

Stejně jako jakýkoli jiný obor i soukromé školství se za poslední roky posunulo kupředu. Od vnímání typu “tam se kupují tituly” v devadesátých letech až po dnešní výsledky studentů, které často předčí studenty státních škol.

Ano i na soukromých univerzitách musíte počítat s tím, že po vás budou pedagogové vyžadovat studijní úsilí. Budete muset plnit studijní plány, přemýšlet o probírané látce, absolvovat přednášky a připravovat se na zkoušky. Jeden rozdíl ale poznáte na první pohled. Soukromá univerzita vznikla s vědomím toho, že musí nabídnout něco navíc a touhle nezpochybnitelnou přidanou hodnotou je přístup ke studentům od všech, kteří se na výuce podílí. Vše je totiž uzpůsobeno jedinému cíli a tím jsou úspěšní absolventi. Úspěšní nikoli pouze v ukončení studia akademickým titulem, ale úspěšní v tom, co na ně čeká po škole a tím by měla být naplňující smysluplná kariéra ve zvoleném oboru.

Vaše kariéra začíná v Praze na soukromé vysoké škole, kterou chcete zažít

Nejvíc pracovních příležitostní nabízí Praha a to samé lze říci i o studijních možnostech. Není tedy od věci držet se pravidla, které platí už po staletí a to, že do Prahy se jezdí studovat a získávat rozhled. Jednou z vyhledávaných škol, které se zaměřují na tzv. profesní vzdělávání, je soukromá vysoká škola v Praze.

Například Vysoká škola obchodní v Praze nabízí svým studentům vzdělání v oblasti cestovního ruchu, letecké dopravě či v personalistice – tedy v oborech, které nabízí absolventům zajímavé možnosti budoucího uplatnění. Tato škola klade velký důraz na propojení teorie s praxí, moderní IT techniku a vybavení učeben, stejně jako zapojení skutečných odborníků z praxe.

Studovat zde můžete bakalářské i magisterské obory. Titul, který na takové škole získáte, bude skutečným potvrzením vaší připravenosti pokračovat po zajímavém studiu k atraktivní kariéře. Pokud má tedy být cílem pro vaše bakalářské či magisterské studium Praha a zajímají vás uvedené obory, jedná se o jednu z kvalitních a prověřených variant studia na soukromé vysoké škole.

Při svém výběru soukromé vysoké školy se pak také nezapomeňte informovat o tom, jak dlouho už funguje, kolik má na svém kontě absolventů, zda spolupracuje se zahraničními univerzitami, zda vám umožní návštěvy a studium na partnerských univerzitách v zahraničí a zda je akreditována Národním akreditačním úřadem pro vysoké školství. Po ověření těchto možností už je třeba jen vybrat správný obor, podat si přihlášku a pustit se do studia.

 

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 17:00 28°C

Celá předpověď