Vypadávání vlasů v důsledku stresu?

foto

Dostáváte se často do stresové situace? Zažili jste za posledních šest měsíců trauma? Pokud nemáte žádné další zdravotní problémy, vypadávání vlasů může být snadno výsledkem trvalého stresu nebo může být způsobeno traumatizující událostí.

Stres je reakce těla na různé podněty. Běžným jazykem bychom mohli říci, že se vyskytuje pokud se jednotlivec vystavuje neustálému napětí nebo přetrvávající nervozitě. Pokud stresová situace přetrvává u pacienta delší čas, oslabuje odolnost těla. Tento stav může vést k vážnému poškození zdraví, včetně kardiovaskulárních chorob a později může způsobit i vypadávání vlasů.

Principiálně rozlišujeme pozitivní a negativní stres.

Pozitivní stres se může vyvinout například během mobilizace energií na stanovený cíl nebo v reakci na neočekávané nebezpečí, kdy se vyžaduje rychlé jednání. Po odeznění tohoto stavu se tělo může vrátit na normální úroveň krátce po úspěšné reakci. Zatímco tento typ stresu má na organismus obzvlášť stimulující účinek, negativní stres, jako například přetrvávající, nevyřešené pracovní problémy, nebo smutek z úmrtí blízkého, poškozuje fungování těla.

K vypadávání vlasů může dojít z mnoha důvodů. Může být způsobeno hormonální příčinou (hormonální vypadávání vlasů), která je charakteristická hlavně pro muže, ale může se vyskytnout taky u žen, hlavně v období menopauzy, kdy je hormonální rovnováha trochu narušena, ale může být i genetické a může být i důsledkem určitých chorob (např. onemocnění štítné žlázy, nedostatečnost nadledvin), případně může vypadávání vlasů způsobit nedostatek živin (minerály, vitamíny).

Pokud je možné na základě výsledků laboratorních a jiných lékařských vyšetření vyloučit výše uvedené příčiny, můžeme mít podezření na vypadávání vlasů v důsledku stresu. Zde je důležité zdůraznit, že v případě vypadávání vlasů vyvolaného stresem dochází k intenzivnějšímu vypadávání vlasů obvykle 3 až 6 měsíců po výskytu traumatizující události nebo zátěžové životní situace.

Vypadávání vlasů, které již způsobuje estetické problémy a tím pádem psychické obtíže, je pro jednotlivce obzvlášť stresující. Při řešení tohoto problému bývají opakovaně stresovaní muži i ženy, což může výrazně zhoršit situaci a vést k dalšímu vypadávání vlasů.

Uvědomění si dané situace je i v tomto případě často traumatizujícím procesem, stojí však za to zaměřit se na řešení a zvážit možnosti jak zastavit vypadávání vlasů. Šampony a roztoky, které stimulují růst vlasů, mohou dočasně zlepšit situaci a na chvíli pozastavit vypadávání vlasů. Bohužel v případě hormonálního nebo stresového vypadávání neposkytují trvalé řešení vypadávání vlasů.

Metoda S.H.E vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika na transplantaci vlasů. Díky mikrotenké duté jehle s průměrem 0,5 - 0,8 mm stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpiších jehlou. Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou zapotřeby. Během a po zákroku může zákazník pociťovat pouze minimální zanedbatelnou bolest nebo nepohodlí. Ve srovnání s výsledkem na celý život toto nepohodlí není významné.

Transplantaci vlasů v každém případě předchází důkladná a podrobná konzultace, při které odborníci prozkoumají celou vlasovou část hlavy a určí, zda je dárcovská oblast vhodná k transplantaci. Pak se vyhotoví pro každého zákazníka individuální plán zákroku, který je možné provést i během jednoho dne, v závislosti na množství transplantovaných štěpů.

I v období pandemie provádíme zákroky stále za výhodné ceny, samozřejmě za přísných hygienických podmínek. Velkou výhodou současné situace je, že z důvodu výkonu práce z domova zákazník nebude v zaměstnání chybět, není třeba si vybrat dovolenou, práci z domu je možné začít již druhý den po zákroku. Kolegové si ani jen nevšimnou, že transplantace vlasů proběhla. Přesazené štěpy se mohou klidně regenerovat v pohodlí domova.

Pokud máte další otázky, navštivte webovou stránku Kliniky Phaeyde nebo si rezervujte osobní konzultaci, během které důsledně zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Transplantace vlasů na vysoké úrovni v roce 2021 pouze na klinice PHAEYDE!

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

13°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď