Vyhněte se chybám při nákupu klece pro vašeho malého kamaráda

foto

Zejména v menších bytech jsou oblíbenými domácími mazlíčky hlodavci, není se čemu divit. I hlodavec se dá ochočit a může z něco být věrný přítel. Abyste vašemu novému kamarádovi přichystali opravdu pohodlné bydlení, je potřeba se při nákupu klece vyvarovat některým omylům.

Nevybírejte klec podle prostoru v domácnosti

Hned první chybou, která se velmi často opakuje, je skutečnost, že mnozí lidé kupují klec, aby se jim vešla na poličku, ale opomíjejí možnou velikost zvířátka. Jestliže opravdu nemáte prostor, kam byste dostatečně velkou klec mohli umístit. Zamyslete se znovu nad výběrem zvířátka, přece nechcete, aby se ve stísněném prostoru trápilo. Navíc tak omezujete jeho růst a můžete mu způsobit nemalé zdravotní komplikace.

Klece do 80 cm

Při nákupu klece se zaměřte především na její délku. Klece s délkou do 80 cm jsou vhodné pro myši, křečky a jiné opravdu malé hlodavce.

Klece nad 80 cm

Pro větší hlodavce volte klec minimálně 80 cm dlouhou, třeba pro morče se hodí pak klec o délce 100 cm, pro dvě je pak ideální klec o délce, alespoň 140 cm. Abyste dokázali velikost klece odhadnout, zjistěte si, jak velké může být zvířátko v dospělosti a následně vyberte klec, po které bude moci běhat.

Nadčasový design nemusí být vždy praktický

Vybírat klec jen podle toho, že se vám líbí, jak bude u vás doma nemusí mít šťastný konec. Měli byste se zamyslet nad tím, že klec musí být především praktická. Nejoblíbenější variantou jsou drátěné klece se spodním plastovým dílem, který se dobře udržuje a zachytí velké procento nečistot. Na druhou stranu je potřeba si dávat pozor, aby při manipulaci dno neprasklo.

Dalším praktickým atributem, který se mnohdy jeví k nezaplacení je velký otvor pro manipulaci se zvířátkem. Otvory, které mají sloužit jako dvířka jsou často velmi malé a může se tak stát, že budete vždy muset klec celou rozebrat. Velmi praktickým řešením je otevírání celé jedné strany klece, díky které můžete mazlíčka nejen z klece vyjmout, ale sám se tam i zvládne bezpečně vrátit.

Kam umístit klec?

Klec nikdy neumisťujte poblíž radiátoru nebo přímo na slunce, zároveň je nutné se vyvarovat prostředí s vysokou vlhkostí. Navíc by měla být klec tam, kde se nejčastěji pohybujete, aby zvířátko nemělo pocit osamění. Vhodný je tak dětský pokoj nebo obývák.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

9°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď