Vojenská taktická obuv nabízí spousty předností

foto

Uvažujete o nákupu obuvi a chtěli byste to nejlepší, co se na trhu nachází? Možná se vám nepozdávají boty prodávané v různých eshopech i kamenných prodejnách. Situace je nejspíše dána tím, že požadujete mnohem vyšší kvalitu a ochranu nohou. Výbornou volbou jsou především vojenské taktické boty. Vždyť v armádě nemůže mít ani obyčejný voják obuv, která by byla nepohodlná a nekvalitní! V čem jsou vojenské boty tak výhodné? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Specifické mikroklima

Vojáci se potřebují v botách cítit maximálně příjemně a pohodlně, a to za jakýchkoli okolností. Bota je schopna zaručit dokonalé mikroklima, které dokáže nohy udržet v teple, nicméně bez přebytečné vlhkosti. Nejčastěji se vojenské kanady vyrábějí z kůže či usně. Záleží na preferencích konkrétního člověka. Počítat je třeba s odlišnostmi bot z pohledu nošení v různých podmínkách. Tradičně se rozeznávají zimní, letní, celoroční, pouštní kanady nebo obuv určená do džungle. Zimní boty se vyznačují přítomností kožíšku, letní jsou naopak skvěle odvětrané. Pouštní se vyznačují specifickou pískovou barvou.

Charakteristická podrážka

Moderní taktická obuv se vyznačuje také špičkovou podrážkou. Ta je charakteristická v mnoha ohledech. Důležitá je hlavně ochrana proti podklouznutí. Podrážku nesmí narušit také chemikálie, benzín a mnohé jiné podobné látky. U vojáků se předpokládá, že se s takovými látkami velmi často potkají.

Další výhody kanad vůči botám z obchodu

Maximální odolnost. Vždyť kanady byly vytvořené pro vojáky působící v extrémních podmínkách. Výhodná je také jistě výška této obuvi. Sevření a fixace nohy musejí být stoprocentní. Náročný terén totiž žádné chyby nedokáže odpustit. Vybírat si nicméně lze ze spousty různých zajímavých variací těchto bot, které jsou moc hezké.

21°C

Dnes je čtvrtek 24. června 2021

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď