Víte, k čemu slouží magnetický separátor?

foto

Magnetický separátor, jak už název napovídá, slouží k oddělení/vytřídění/zachycení kovových nečistot z různých typů materiálu.

Fotogalerie

Materiál může být, jak tekutý, kam zařazujeme například olej, sirup, nafta, kečup, jogurt, glazura, džem, čokoláda, anebo suchý, kam spadá obilí, mouka, mák, stavební odpad, sůl.

Použití magnetického separátoru vám zajistí, že jste udělali možné maximum pro eliminaci nežádoucích kovových prvků.

Jak rozdělujeme magnetické separátory?

Separátory se dělí podle druhu čištění, a to s ručním čištěním nebo automatickým čištěním.

Cisternový magnetický separátor – jeho čištění je velice snadné. Tělo je složeno ze dvou od sebe oddělitelných částí, těla a trubic z magnetu. Když odejměte vík, ke kterému jsou trubice přichyceny a vytáhnete je, ztratí svou magnetickou sílu a dojde k oddělení kovových nečistot od separátoru.

Oboustranný magnetický separátor – tento typ automatického separátoru je vhodný do firem s nepřetržitým provozem, protože nemusí docházet k přerušení jeho činnosti, jako u výše zmíněného. Materiál proudí středem separátoru, magnetické jádro pohybující se ze strany na stranu umožňuje kovovým částem v postranních fázích se demagnetizovat a dojde k odloučení kovových nečistot.

V jakých průmyslech a oborech je potřeba magnetický separátor?

Použití separátorů je rozmanité, setkáme se s nimi v důlních a těžebních průmyslech, ve zpracovatelském průmyslu, potravinářství, chemii, plastikářském průmyslu, výrobě léčiv, ale také v zemědělském provozu.

Je separátor na nemagnetický materiál

Ano je, hodně se používá ve sběrných surovinách a jedná se o eddy current separátor – neboli o separátor vířivými proudy, zde video ukázka, jak funguje:

Kdo je největší výrobce magnetických separátorů v ČR?

Největším specializovaným výrobcem je firma MAGSY, která v tomto odvětví působí přes 20 let a její pobočky jsou nejen po celé Evropě, ale také v Rusku a USA. Zajistí vám nejen separátor na míru, ale také jeho bezproblémový chod a pozáruční servis.

Najdete je jako Firmu magsy s.r.o a na webech magsy.cz a magnetickeseparatory.cz.

14°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď