Víte, jak udržet mobil déle nabitý?

foto

Zdá se vám, že musíte svůj mobil neustále nabíjet? I vy sami můžete udělat něco proto, aby mu baterie vydržela mnohem déle. Přinášíme vám 6 tipů, jak udržet váš mobil déle nabitý.

1. Nabíjejte mobil správně

Aby vám baterie vydržela co nejdéle, musíte svůj mobil v první řadě správně nabíjet. Správné nabíjení dokáže prodloužit životnost baterie. Dodržovat byste měli zejména tyto základní pravidla:

· nenechte mobil vybít úplně - baterii škodí, pokud ji necháte vybít na nulu a následně nabijete na 100% - doporučuje se spíše postup níže;

· nabíjejte mobil častěji - baterie vydrží více, pokud ji budete udržovat ve stavu 65 - 75% - proto je lepší, pokud ji připojíte na nabíječku častěji, třeba i na 15 minut, jako kdybyste ji měli nechat nabít na 100%;

· nenabíjejte mobil přes noc - dlouhodobé nabíjení zahřívá baterii, což jí vůbec neprospívá - mobil byste měli odpojit od sítě, jakmile je nabitý;

· používejte certifikované nabíječky - v ideálním případě používejte nabíječku, kterou najdete v balení spolu s mobilem; levné alternativy mohou snížit životnost baterie, případně mobil trvale poškodit.

2. Chraňte mobil před výkyvy teplot

Baterii mobilu škodí příliš nízké i příliš vysoké teploty. Mohou způsobit snížení kapacity nebo poruchu baterie. Proto nikdy nenechávejte mobil na teplých místech - například na slunci či v rozehřátém autě. Naopak při nízkých teplotách držte svůj mobil v blízkosti těla, udržujte ho ve speciálním pouzdře, případně k hovorům použijte sluchátka. Při velkém mrazu ho raději vypněte a po návratu domů počkejte, dokud se nezahřeje na pokojovou teplotu, než ho znovu nabijete.

3. Odpojte se

Ne, nemusíte se odpojit úplně - i když to je zaručený způsob, jak baterii opravdu ušetřit ;-) Alespoň na dovolené si však můžete dovolit vypnout mobil na noc. Případně si v době, kdy telefon nepotřebujete, aktivujte úsporný nebo letecký režim. V běžném denním režimu stačí, pokud si budete vypínat připojení, které aktuálně nepotřebujete. Nemusíte být přece stále připojen na wifi, bluetooth či GPS, nebo ano?

4. Přehodnoťte nainstalované aplikace

Baterii nejvíce vytěžují různé aplikace. Proto pokud máte nainstalované aplikace, které již déle nepoužíváte, odinstalujte je. Kromě toho v nastavení telefonu - v části baterie - najdete aplikace, které se podílejí na spotřebě baterie nejvíce. Ty můžete odinstalovat nebo alespoň vypnout. Kromě toho mnoho aplikací často automaticky stahuje data na pozadí. Proto vypínejte ty, které právě nepotřebujete.

Dokonce i notifikace oberou váš mobil o drahocennou energii. Pokud je tedy nepotřebujete, v nastaveních jednotlivých aplikací si je vypněte. Část energie spotřebují i vibrace - i ty můžete jednoduše vypnout.

5. Ach, ten displej

Právě displej patří mezi největší žrouty vaší baterie. Baterii podstatně ušetříte, pokud si podsvícení nastavíte o několik procent nižší. Pokud máte na displeji animovanou tapetu, změňte si ji na statickou. Pohybující se pozadí dá totiž baterii také řádně zabrat.

6. Pořiďte si PowerBanku

A nakonec snad nejjednodušší způsob, jak udržet mobil stále nabitý. I když jste venku a nemáte k dispozici zásuvku, tato externí nabíječka vám výborně poslouží nejen pro nabití mobilu, ale také tabletu, notebooku či GPS navigace. Ty k PowerBance připojíte přes USB nebo mikro USB, a můžete tak dobíjet kdykoliv a kdekoliv. Oceníte ji zejména při kempován či na delším pobytu v přírodě.

Náš tip: Powerbanky za výhodné ceny nakoupíte na Mall.cz. A pokud při nákupu využijete slevové kódy, výsledná suma vás jistě mile potěší. Zkrátka, každá Mall sleva se hodí, no ne?

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

5°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď