Víme, jak tisknout co nejšetrněji

foto

Potřeba dokumentů ve fyzické papírové podobě sice postupně neustále klesá, nicméně i přesto je především ve firemním zapotřebí poměrně frekventovaného tisku. Důležité je tedy nejen pořízení samotné tiskárny. Dbát byste měli i na její provoz. Ten totiž může tvořit jednu z nejvyšších položek v pravidelných firemních výdajích. Pokud nevíte, jakým způsobem byste měli vy samotní nebo vaši zaměstnanci šetřit, jste na správném místě. Nabízíme totiž několik zajímavých tipů, které se týkají právě ekonomie tisku. Některé již možná využíváte, jiné vám třeba pomohou ušetřit nemalé částky.

Úspora již při nákupu tiskárny

Šetřit prostředky můžete už při nákupu konkrétního modelu tiskárny. Nejekonomičtější jsou bezesporu laserové modely. Tato technologie tisku je v konečné fázi při přepočtu korun na vytištěnou stranu nejlevnější. U inkoustových tiskáren je sice nižší pořizovací cena samotného přístroje, nicméně provoz je dražší. Jehličkové tiskárny jsou pomalé, takže o nich ani raději neuvažujte!

Oddělené zásobníky

Klíčem k levnějšímu tisku na inkoustových zařízeních je také nákup modelu s oddělenými barevnými náplněmi. Budete tak postupně měnit pouze barvy, které dojdou. Náplň bude pochopitelně o to levnější.

Alternativní náplně stojí méně

Současný široký výběr tonerů a cartridgů přímo svádí k volbě té nejlevnější náplně. Vy nemusíte volit ty originální. Bohatě postačí levnější univerzální alternativy. Ty na tiskárny sedí naprosto stejně jako drahé originály. Kvalita vytištěných stránek je přitom zcela totožná. Spolehnout se můžete na syté barvy a maximální důraz na detail.

I nižší kvalita tisku někdy stačí

Víte, že vytištěný dokument nebude mít nějakou velkou váhu? Pak se nebojte tisknout i na nižší kvalitu. V nastavení si jednoduše tuto volbu zakliknete a následně získáte sice méně kvalitní podobu tisku, nicméně není třeba se bát toho, že byste nerozpoznali text nebo obrázky. Nebojte se ani upozornění na nedostatek náplně. Určitě se vám před výměnou podaří získat několik kvalitních listů. Při upozornění zbývá v toneru ještě cca 20 % barvy.

Print Friendly programy

Mnohé tiskárny disponují programem, který je přímo určený pro úsporu při tisku. I díky nim může být tisk mnohem levnější, a to především u obrázků.

Další tipy a triky

Vyplatí se také tisknout po obou stranách. Pokud zvolíte tisk dvou stran na jeden list, tak dojde k zajímavé úspoře. Výborná je i volba značkové náplně. Třeba tonery Dell jsou maximálně ekonomické.

Nakupujte náplně u specialisty

Ušetřit peníze a také čas můžete i při nákupu tonerů a cartridgí online. Výbornou volbou je barvy do tiskáren od TonerPartner.cz. Právě u tohoto prodejce se setkáte s pestrou nabídkou náplní do všech možných zařízení, a to za velmi výhodné ceny.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

21°C

Dnes je sobota 27. května 2023

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď