Více než 3/4 vánočních přání dětí splněny - 2. ročník internetového projektu "Strom splněných přání" se blíží do finále

foto Strom splněných přání

Pouhých 10 dní zbývá do možnosti splnění přání dětí zapojených do projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“, který již druhým rokem organizuje přední česká nezisková organizace pomáhající dětem a mládeži v dětských domovech, DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. („DDŠ”). K dnešnímu dni bylo splněno celkem 742 přání v hodnotě přes 600 tisíc Kč. Už nyní se tak podařilo překonat premiérový ročník projektu, kdy se podařilo splnit 557 přání v hodnotě 522 938 Kč.

Projekt DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ je internetový projekt, který umožňuje lidem koupit vánoční dárek dětem z dětských domovů pohodlně a rychle přímo od svého počítače. Webové stránky projektu www.stromsplnenychprani.cz byly veřejnosti zpřístupněny od 11. listopadu 2013 a možnost zakoupit dítěti dárek skončí 12. prosince 2013 o půlnoci, nebo zakoupením posledního dárku.

Letos se do projektu zapojilo 936 dětí z 28 dětských domovů, které s DDŠ spolupracují, což je o 245 více než v prvním ročníku. Každé dítě napsalo tzv. „Dopis Ježíškovi“, kde mimo osobních údajů uvedlo, jaký dárek si přeje, a připojilo i svůj vzkaz Ježíškovi, který je spolu s přáním dítěte prezentován na webových stránkách projektu.

Ředitelka organizace DEJME DĚTEM ŠANCI Michaela Chovancová k průběhu letošního ročníku uvedla:

„Jsme nesmírně potěšeni ze zájmu veřejnosti o plnění dětských přání. Již teď jsme překonali loňský výsledek a máme před sebou ještě téměř dva týdny, kdy mohou lidé dárky zakoupit. Věříme, že letos se nám podaří splnit téměř všechna přání, o které si děti řekly. Každému, kdo se do projektu do této doby zapojil a nějakému z dětí dárek zakoupil, patří naše upřímné poděkování!“

Partnerem projektu „Strom splněných přání“ je internetový obchod Patro.CZ (www.patro.cz), který všechny dárky dle soupisu naskladnl a podle uskutečněných objednávek je po skončení projektu dodá do organizace DDŠ, která dárky s pomocí dobrovolníků roztřídí, vánočně zabalí a distribuuje do jednotlivých dětských domovů.

Postup při nákupu vánočního dárku je velmi jednoduchý a nezabere více než dvě minuty času. Po vybrání konkrétního přání, u kterého je uvedeno křestní jméno a věk dítěte, variabilní symbol přání a vzkaz dítěte Ježíškovi, je nutné zadat osobní údaje, zvolit platbu kartou či bankovním převodem, uvést případný souhlas s uvedením jména dárce v seznamu dárců a potvrdit volbu. Na zadanou e-mailovou adresu obdrží dárce potvrzení o koupi dárku. V případě zájmu je také možné obdržet Potvrzení o přijetí daru za účelem daňového odpočtu.

DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. poskytuje komplexní pomoc konkrétním dětem vyrůstajícím v dětských domovech na celém území České republiky. V současné době spolupracuje s 30 dětskými domovy a ve svých stálých projektech má průběžně zařazeno přes 200 dětí.

Pro více informací o DEJME DĚTEM ŠANCI navštivte prosím www.dejmedetemsanci.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 19:00 8°C

Celá předpověď