Vestavná skříň nabízí spousty výhod

foto Vestavná skříň nabízí spousty výhod

Vybavujete si aktuálně ložnici a stále váháte, jaké skříně byste si právě do této místnosti měli instalovat? Pak je třeba se rozhodnout podle několika různých kritérií. Tím asi nejhlavnějším bude to, jestli volit vestavěné, anebo naopak klasické skříně. Odpověď se vám pokusíme dát v tomto článku. Zaměříme se totiž na vestavěné modely. Právě ony dokážou nabídnout doslova moře výhod, jež převažují na mínusy. Buďme tedy konkrétní a podívejme se na tyto přednosti mnohem podrobněji.

Získáte potřebný prostor

Moderní vestavěná skříň dokáže nabídnout maximální úsporu místa. Nachází se totiž většinou přímo u jedné stěny, jejíž tvar nápadně kopíruje. Otevírání a zavírání má řešené prostřednictvím posuvného mechanismu, takže není nutné myslet na neustálé otevírání a potřebu místa před skříní samotnou. I opticky jsou místnosti s vestavěnými skříněmi mnohem vzdušnější a prostornější, než je tomu u pokojů, v nichž figurují skříně klasické.

Variabilní řešení interiéru zaručeno

U vestavěné skříně se můžeme spolehnout na maximálně efektivně řešený interiér. Právě s ním si budete moci ve spolupráci s bytovým architektem nebo stolařem doslova pohrát. Vždyť do šatní skříně nepatří pouze tyče na závěsy oděvů, ale i police, zásuvky a jiné nedílné součásti. Jen jejich prostřednictvím se dostanete k vnitřnímu uspořádání, které vám bude šité přímo na míru.

Neotřelý design

Chcete doma mít nábytek, který bude naprosto originální? U standardních skříní se s ničím takovým nemáte šanci setkat. Vestavby jsou typické zpracováním na míru dle představ konkrétního majitele interiéru. Mimo jiné se vyznačují také přítomností masivního zrcadla a třeba i pojezdovými skříňkami či zásuvkami. Z hlediska barevných odstínů lze volit jak tmavé variace typu ořechu či třešně, tak i světlou borovici nebo smrk.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 17:00 29°C

Celá předpověď