Ušetřete při startu vaší firmy. Přinášíme několik tipů

Nejenom během podnikání je dobré hledět na náklady. Proč? Jelikož čím více je snížíte, tím více peněz může zůstat právě vám, pro osobní potřebu. Šetřit je však třeba i při samotném rozjezdu firmy, jelikož i ten může být spojený s nemalými výdaji. Společně se proto podíváme na několik tipů, jak dosáhnout zajímavých úspor. A začneme už od prvního kroku, kterým je založení vlastní společnosti.

Využijte slevových akcí

Firmu si samozřejmě můžete založit sami. Zde však mějte na paměti jedno důležité pravidlo, že čas jsou peníze. Nejenom, že budete věnovat čas studování problematiky, ale budete muset obíhat notáře, živnostenský úřad, stejně jako například i rejstříkový soud. A to zabere další dny. Přitom cesta k vaší firmě může být mnohem rychlejší a v konečném výsledku také výrazně levnější. Stačí využít akce na založení sro ALL inclusive. Získáte tak možnost mít vlastní firmu jednoduše, levně a samozřejmě také dle vašich konkrétních představ. S tím souvisí i:

  • Volba konkrétního názvu
  • Volba sídla vaší firmy
  • Volba konkrétních jednatelů a společníků
  • Volba základního kapitálu

Navíc se není třeba obávat jakýchkoliv složitostí, jelikož jednoduše dodáte nejdůležitější informace potřebné k založení a dále se nemusíte o nic starat. A v nejbližším možném termínu je vám připravena a předána firma, se kterou můžete začít podnikat.

Buďte maximálně efektivní

Potřebujete ke svému podnikání sklad, nebo jemu podobné prostory? I zde je možné hledět na výraznou finanční úsporu. Stačí jenom myslet na efektivitu při ukládání zboží. Tím samozřejmě šetříte místo. A co to znamená? Že není třeba pronajímat rozsáhlé skladovací haly, protože vám mohou stačit i o polovinu menší varianty. A u nich logicky ušetříte i několik desítek tisíc na pronájmech. Nehledě na to, že orientace v menším skladu bude rychlejší a snazší, čímž se sníží čas nutný k vyhledání a expedici případné zásilky. Jeden zaměstnanec tak zvládne mnohem více, čímž ušetříte i náklady spojené s lidskými zdroji.

Podíváme-li se také na to, jakou jít cestou v rámci úspory místa, je odpověď velmi jednoduchá. Řešením je rozsáhlá nabídka regálů do skladu, a to s ohledem na vaše potřeby. Vybírat je můžete podle několika cest, s ohledem na konkrétní konstrukci, variabilitu, materiál, ale třeba i nosnost, nebo samozřejmě také cenu. Mluvíme-li o úsporách, nesmíme na ni zapomenout. Vyhledávané z hlediska všech výše uvedených parametrů jsou určitě regály kovové, které mimo jiné nabídnou také vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Vybavení firmy? Ideálně jenom to nejnutnější

Je dobré si uvědomit, co vlastně ke svému podnikání potřebujete. Mnozí začínající podnikatelé si myslí, že to musí být luxusní kancelář, drahé auto a špičková elektronika. To je však velký omyl. Řada velmi významných byznysmenů potvrzuje, že začínali s obyčejným stolem, počítačem a telefonem. Co je nezbytností současné doby, to je určitě i tiskárna. Nejlépe potom ta multifunkční, kombinovaná se scannerem, který je dnes také praktickou a často využívanou výbavou. V této kombinaci obvykle zařízení vyjde levněji, než dvě možnosti zvlášť.

A mluvíme-li o tiskárnách, neměli bychom zapomínat také na spotřební materiál. Tedy jejich náplně. Ani zde není nutné jít vždy nejdražší cestou. Příkladem jsou tonerové kazety Canon. Na trhu sice můžete najít ty originální, ale vyjdou zbytečně draho. Existují totiž také varianty kompatibilní, tedy neoriginální, nabízející stejnou kvalitu tisku, za cenu, která může být nižší i o několik desítek procent. Myslete na to, až budete rezervní náplň do tiskárny kupovat. Jistotou tohoto sortimentu je navíc i to, že je dostupný pro většinu aktuálních, stejně jako starších tiskáren na trhu. I to vám dává jistotu, že můžete jít danou cestou skutečně bez obav.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď