Ulehčete alergikům bydlení pomocí čističky vzduchu

foto Čistička vzduchu, děti - ilustrační foto.

Čističky vzduchu jsou výtečným pomocníkem do domácností, a to nejen tam, kde se nacházejí alergici. Mít čisté a optimálně vlhké ovzduší slouží i jako prevence onemocnění u jinak zdravých lidí. Všichni dýcháme dnes a denně smog, prach, bakterie, různé toxiny, což nepředstavuje nic zdraví prospěšného. Čističky ovzduší tak umožňují pobývat v mnohem lepším prostředí.

Jak čističku vzduchu vybrat?

Čističky vzduchu se dělí nejen podle značky, ale především podle: výkonu, hlučnosti, filtrace, spotřeby elektrické energie a samozřejmě pořizovací ceny. Zapomenout nesmíme ani na recenze. Jedině tak si zajistíte, že koupíte kvalitní přístroj.

  • Výkon – čím vyšší výkon čistička má, tím rychleji vyčistí vzduch v místnosti. Jde-li o malou místnost (pokojíček, ložnice) bude stačit čistička vzduchu s menším výkonem, tím pádem bude stát i méně peněz. A naopak, pro větší místnost zase čističku s vyšším výkonem.
  • Hlučnost – hlučnost čističky vzduchu souvisí s jejím výkonem. Čím vyšší výkon čistička má, tím je hlučnější. Během dne to člověku nějak nevadí, ale měla by mít tichý režim na noc.
  • Filtrace – nelze říci který typ filtrace je tím nejlepším. Kvalitní čističky jsou vyrobeny na principu několikastupňové filtrace, tj. k procesu čištění využívají několika různých technologií.
  • Spotřeba elektrické energie – pokud smýšlíte ekonomicky, pak vás určitě bude zajímat i to, kolik elektrické energie spotřebovává čistička vzduchu při plném výkonu. Srovnejte veškerá kritéria s jinými modely.
  • Cena – cena je pro mnohé rozhodujícím kritériem a většinou cena závisí právě na výkonu a funkcích čističky. Ptejte se sami sebe, co je pro vás prioritní a zda je to věc, kde chcete šetřit.
  • Recenzerecenze čističek vzduchu by vás rovněž měla zajímat. Je sestavená na základě spokojenosti zákazníků, kteří tento typ zboží nakupovali před vámi. To vám dává jakousi výhodu, že nekupujete zajíce v pytli.
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 15:00 16°C

Celá předpověď