Tři nejdražší siluety Air Jordan 1

foto Tenisky air jordan 1.

Michael Jordan je basketbalová legenda a pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by toto jméno ještě neslyšel. Ve svých začátcích hrával zejména v Converskách, pak v adidas teniskách, ale pak přišlo Nike. Nicméně s Nike to ze začátku vlastně nebylo tak slavné. Michael s Nike nechtěl zprvu vůbec spolupracovat, tenisky Air Jordan 1 se mu ani moc nelíbili a smlouvu nepodepsal dřív než Nike nepřišlo s nápadem, že mu vytvoří vlastní značku “Jordan”. Tenisky Air Jordan, které Jumpman nosil během zápasů v NBA patří v posledních letech k těm nejžádanějším modelům na trhu. Pojď se proto podívat, které tři modely patří mezi ty nejdražší na sekundárních trzích.

Poznámka redaktora: Ceny vycházejí z webu Stockx.com a jsou brány podle cen průměrné prodejní ceny za posledních 12 měsíců.

1. Jordan 1 OG Royal (1985)

První signature teniska Michaela Jordana, která poprvé vyšla v roce 1985. Kombinuje černou a královskou modrou kůži na svršku, bílou mezipodešve po celé délce a podešev z modré gumy. Jejich původní cena byla 65 dolarů, nicméně nyní mají průměrnou cenu 16.460 dolarů.

Tenisky Air Jordan 1 OG Royal.

2. Jordan 1 OG Bred (1985)

Colorway „Bred“ původně vyšla v dubnu 1985 během nováčkovské sezóny Michaela Jordana s Chicago Bulls a brzy se stala hlavním tématem všech, kteří aspoň trochu sledovali NBA. V roce 1985 totiž zavedla pravidlo, že hráči museli nosit dresy a tenisky, které měly v určitém poměru bílou barvu společně s barvou týmu, která byla pro Bulls červená, a to Bredy s černou barvou zkrátka nesplňovaly. Michael Jordan tak za nošení těchto tenisek dostal pokutu 5000 dolarů, kterou ale stejně pak zaplatilo Nike. A jaká je jejich průměrná cena? 15.000 dolarů.

Tenisky Air Jordan 1 OG Bred 1985.

3. Jordan 1 OG Chicago (1985)

Colorway, o kterou se postaral Peter Moore, a tak trochu se tímto postaral o to, že tenisky Air Jordan 1 OG Chicago z roku 1985 navždy změnily způsob, jakým lidé tenisky vnímali. Tento první release v barvách týmu Chicago Bulls v koženém provedením s elegantním swooshem s technologií Nike Air zabudovanou v mezipodešvi vzbudil takové šílenství, že se jedná o tenisky, u kterých se poprvé objevil tolik populární reselling. Původně také stály 65 dolarů, pak je lidé přeprodávaly za 100 dolarů a nyní je průměrná cena tenisek z roku 1985 na 13.458 dolarů. Slušný, viď?

Tenisky Air Jordan 1 OG Chicago 1985.

Tenisky Air Jordan 1 nejsou ale jediné, které jsou tak cenné. Mezi nejdražší boty Nike patří i jiné modely tenisek jako například Nike SB Dunk High 420 Reverse Skunk nebo Nike Yeezy 2 Red October. Omrkni je a podívej se i na jiné tenisky, které patří k těm nejdražším na světě.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

26°C

Dnes je pondělí 26. července 2021

Očekáváme v 21:00 22°C

Celá předpověď