Tipy na vybavení domácnosti

foto

V letních měsících oceníte skrytou oázu ve vaší zahradě, na terase či balkóně. Je to místo pro relaxaci, odpočinek, můžete zde trávit příjemný čas s přáteli. Nakrájet si vychlazený meloun, připravit tolik oblíbené a osvěžující espresso tonic s čerstvým citrónem a velkým množstvím ledu. Nevíte si rady, jak takový koutek pohody vybavit? Nemusíte mít strach, připravili jsme pro vás úžasné tipy nejen na to, jaký materiál použít, ale zároveň si řekneme, jaké dekorace se vám budou hodit. V malých detailech je totiž celé kouzlo místa, kam se budete po práci a ve volných chvílích tak rádi vracet.

Dejte šanci paletám

Může se zdát, že tento trend, kdy z palet tvoříme zahradní nábytek, vyšel dávno z módy. Opak je pravdou. Právě vy můžete dát paletám šanci díky tomu, že mohou sloužit nejen jako stoleček k venkovnímu nábytku, ale také jako pohodlné místo pro odpočinek a posezení. Nové a velmi populární palety z norského smrku můžete koupit, díky Dormeo slevový kupón a nejen to. Palety obohaťte matrací, doplňte velkým množstvím a různou velikostí polštářků. Barevným kombinacím se meze nekladou. Aby celý koutek působil ještě o trochu útulněji, položte přes matraci hezky složenou barevnou deku a před palety na zem dejte malý koberec. TIP: pro letní večery, vám doporučujeme palety ze spodní části dekorovat světýlky na baterky, které navodí romantickou atmosféru. Nemusíte tak k posezení pořizovat lampičku, kterou by bylo nutné za deště přesouvat. Světýlka jsou schovaná pod paletami a nehrozí jim, že namoknou. Palety můžete skládat dle vlastní potřeby, můžete tak vytvořit jako postel, či pohovku do tvaru „L“, navíc je tepelně ošetřena a chráněná proti hnilobě, můžete tak mít jistotu, že palety budou mít dlouhou životnost a těšit se z jejich univerzálního využití. Chcete mít vedle posezení i truhlíkovou bylinkovou zahrádku z palet? Ano, to není problém, stačí palety postavit horizontálně, vystouplé poličky podložit dřevěným prknem, nasypat hlínu, zasadit bylinky, či kytičky a máte krásnou květinovou stěnu a zároveň dekoraci k vašemu sezení.

Vázy se sušenou trávou

Koutek, pro letní posezení i jeho rozložení jsme společně vymysleli. Ale jak udělat místo ještě více útulné? Vázy, vázy a opět vázy. Nemusí být totiž jen ozdobou stolu s čerstvými lučními kytičkami, kterých je v současném období opravdu velké množství, a jsou všude kolem nás. Pro atmosféru můžeme exteriér odzdobit i vázou, do které dáme sušenou trávu. Aby nám tráva vydržela celé léto a neopadávala, stačí ji přestříkat lakem na vlasy. Máte tak jistotu, že vám vydrží celou sezónu a nemusíte se trápit s tím, že vám zvadne nebo opadá. Zkrátka dělá parádu a zároveň je nenáročná na údržbu. Když se vrátíte z dovolené, bude stále stejně krásná, jako před odjezdem, vy si můžete po náročné cestě sednout do oázy klidu a mít jí pořád zdobenou a hezky dekorovanou. Lino design slevový kód nabízí také velké množství květináčů. Ty jsou také perfektní volba pro ty z vás, kteří preferují místo sušených květin právě ty čerstvé. Větší květináče můžete položit vedle vašeho posezení a tak vytvořit příjemný předěl mezi sousedy na balkóně, na zahradě zase vytvoří pocit jemného přechodu mezi sezením a přírodou. Do květináčů můžete zasadit převislé květiny nebo bylinky a ty využijete i do letních limonád. Perfektní kombinace je využití nejlépe domácího bezinkového sirupu s nakrájeným citrónem, který zalijete perlivou vodou a ozdobíte lístky čerstvé máty, kterou jste sami vypěstovali. Úžasné osvěžení!

Svíčky na konec

Svíčky nemusí zdobit vaší domácnost pouze v obývacím pokoji, či v koupelně. Můžete je krásně zakomponovat do klidové oázy venku na balkóně, terase nebo na balkón. Aby svíčky navodily příjemnou atmosféru, je dobrý nápad umístit je do vkusných svícnů. Z moha modelů a barev, které se vám budou do exteriéru hodit si jistě díky Swarovski sleva vyberete ten, který je nejvíc vhodný právě pro vás. Svícny můžete položit ve více kusech vedle sebe na stoleček, nebo uložit vedle květináčů opodál, aby vytvářely útulný vzhled venkovního posezení. Nikdy se před odchodem domů nezapomeňte ujistit, že jste svíčky zhasli! Velký pozor dávejte obzvlášť, pokud s vámi jsou také děti.

Pokud jste si svůj koutek klidu již vybavili dle vašich představ za pomoci našich tipů, nezbývá, než pozvat nejbližší přátelé, nachystat drobné občerstvení a užívat si společné chvíle teplých letních večerů. Na které jste se tolik těšili. Samozřejmě není od věci mít i chvilku pro sebe a na paletovém ležení si přečíst knížku, nebo jen tak odpočívat. Užijte si krásné léto!

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

26°C

Dnes je pondělí 26. července 2021

Očekáváme v 21:00 22°C

Celá předpověď