Stravování ve školách má být pestré a zároveň vyvážené. Právě takové zajišťuje ReFresh Bistro

foto

K zajištění pevného zdraví a dobré kondice nestačí jen sportovat. Velice důležitý je i správně sestavený a nutričně vyvážený jídelníček. V posledních letech sice výrazně stoupla informovanost české populace a průběžně se rozšiřují možnosti nákupu zdravých potravin, zdaleka každý však nemůže každý den připravovat jídlo doma. Lidé v produktivním věku, kteří tráví pět dní v týdnu v zaměstnání, nezřídka jedí v okolních restauracích, jídelnách a fastfoodech, děti jsou zase obvykle odkázány na školní jídelnu a školní bufet.

Školní bufet může nabízet skvělá a zdravá jídla. Stačí, když má toho správného provozovatele

Školní jídelny v České republice za minulého režimu patřily mezi místa, kde lze zahnat hlad, jen málokdy však nabízely menu, které strávníky opravdu potěšilo. A co hůř – pokrmy obvykle sloužily jen nasycení, jejich výživová hodnota bývala velice špatná. Mnoho rodičů dnešních dětí dodnes vzpomíná na donekonečna se opakující střídání hnědých omáček s masem, knedlíkem, brambory, těstovinami či rýží, buchtiček se šodó, krupicové kaše a šišek či nudlí s mákem. Situace se sice začala lepšit již v devadesátých letech minulého století, proces byl ale velice pozvolný. A přestože je dnes žákům a studentům předkládán výrazně bohatší výběr jídel, ne vždy je dostatečně zohledněno zdravotní hledisko. To platí jak pro obědy, tak i pro svačinky kupované mnoha dětmi ve školním bufetu. Naštěstí jsou tu i školní bistra, která dokáží jít s dobou, držet se zásad správné výživy, a zároveň nabídnout chutné a lákavé svačinky i teplá jídla. Takovým školním bufetem je ReFresh Bistro.

ReFresh Bistro už má 18 poboček. A nadále rozšiřuje svou síť

ReFresh Bistro je nový a moderní koncept školních bufetů. První pilotní provozovna byla otevřena v roce 2017. A v současnosti již ReFresh Bistro úspěšně funguje na 18 školách na celém území České republiky. A počet svých školních bister právě navyšuje na 35. To ale mladé a ambiciózní společnosti rozhodně nestačí a její vedení nemá v plánu usnout na vavřínech. „Rychlost otevírání nových poboček je větší, než jsme čekali, a proto v rámci našeho 5 letého plánu rozvoje plánujeme do roku 2026 otevřít naši 70. pobočku," říká ředitelka ReFresh Bistra Mgr. Lucie Benešová.

ReFresh Bistro používá čerstvé a kvalitní suroviny

V ReFresh Bistru mají nejen žáci a studenti, ale také učitelé a rodiče, možnost opravdu si pochutnat, aniž by museli opustit areál školy. K dispozici je široký výběr teplých i studených pokrmů a nápojů připravených z kvalitních surovin. ReFresh Bistro se zvládlo hravě přizpůsobit i pamlskové vyhlášce, kvůli které se mnohé školní bufety rozhodly svou činnost ukončit. Jak se s pamlskovou vyhláškou vypořádalo ReFresh Bistro, vysvětluje provozní ředitel konceptu ReFresh Bistro Filip Calta: „Máme elektronický systém čipových karet, díky kterému pokladna pozná, který student si může a který nemůže koupit méně zdravé produkty, které pamlskové vyhlášce nevyhovují." Student, který je nucen volit jen zdravější alternativy, má navíc v ReFresh Bistru i přes toto omezení stále k dispozici zcela uspokojivý výběr.

Obsluhu pomáhají urychlit moderní technologie

Mezi specifické problémy související s provozováním školních bister patří nutnost obsloužit velký počet zákazníků během krátkého časového intervalu. Nároky kladené během přestávek na personál jsou značné. Proto se ReFresh Bistro rozhodlo pro využití samoobslužných pokladen. A s jejich instalací již začalo. Podle ředitelky společnosti, Mgr. Lucie Benešové, je v plánu do konce roku 2021 pokrýt samoobslužnými pokladnami více než 40 % poboček.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď