Společné bydlení s partnerem

foto Bydlení s partnerem.

Důležitý krok představuje v partnerském vztahu společné bydlení. Právě ono totiž prověří budoucnost páru, vzájemnou toleranci, schopnost přizpůsobit se i umění dělat kompromisy. Kromě romantických chvil totiž přijdou i takové, které zrovna růžové nebudou – menší i větší konflikty vyplývající z rozdílných názorů, potřeb, nároků či každodenní problémy, které je třeba okamžitě řešit. I přesto, je však zapotřebí tento posun ve vztahu učinit, pokud to tedy spolu myslíte vážně.

Výběr místa

Stěžejní věc, kterou musíte řešit ze všeho nejdříve, je výběr místa, kde se rozhodnete společnou domácnost založit. V Česku je obvykle zvykem, že se žena stěhuje za mužem. Ten už má však bydlení nějakým způsobem zařízené, navíc zde fungují určitá zaběhnutá pravidla, na která je zvyklý. A tak si tady dotyčná může připadat jako návštěvě a nikoli doma. Daleko šťastnější řešení je podle psychologů pořídit si nové bydlení - žádný z partnerů tak nebude mít pocit, že se musí podřizovat tomu druhému a oba tak zahajují novou životní etapu na stejné úrovni s „čistým štítem“.

Koupit nebo pronajmout?

Možností, kam se nastěhovat, existuje několik, záleží, v jaké životní situaci se zrovna nacházíte. Jste-li s partnerem krátkou dobu a chcete si společné soužití nejdřív jen vyzkoušet, pak se poohlédněte po bytech k pronájmu. Obzvlášť, jste-li čerstvě po škole a v kapse vás hřeje první výplata, nemáte peněz nazbyt ani důvod ke spěchu. Jiné je to v případě, že už máte něco za sebou a plánujete společně založit rodinu. Tehdy se vyplatí investovat do vlastního a zapátrat v rubrice prodeje bytů.

Čas na kompromisy

Předtím, než se pro jeho koupi rozhodnete, společně s partnerem si ujasněte, jak by měl takový byt vypadat, co by v něm nemělo chybět, jak by měl být velký a v jaké lokalitě by se měl nacházet. Pohlídat si je třeba také občanskou vybavenost, v blízkosti určitě oceníte mateřské a základní školy, lékaře, obchody a další služby, které potřebujete k životu. Máte-li nějaké speciální požadavky, obraťte se na realitní kancelář – makléři totiž často dokážou najít i nemožné a navíc za poměrně krátkou dobu. Nic vám tak nebude bránit udělat ten první důležitý společný krok!

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď