Špičkoví experti budou debatovat o stavu a vyhlídkách české ekonomiky a investic

foto

Ve čtvrtek 3. září 2020 pořádá Sdružení pro zahraniční investice (AFI) v kongresových prostorách ČNB unikátní jednodenní ekonomickou konferenci, jejímž hlavním tématem bude současná ekonomická situace Česka včetně stavu a objemu zahraničních investic a vyhlídek do budoucna. Odborné závěry z konference plánuje AFI tlumočit vládě.Součástí akce bude večerní slavnostní předávání cen za dlouholetý přínos investičnímu prostředí a významný počin v oblasti investic.

Účast na konferenci potvrdila řada špičkových expertů, mezi jinými Miroslav Singer, Luděk Niedermayer, Martin Jahn, Radek Špicar a další. Debata bude strukturována do čtyř panelů:

  • Daňová politika a podpora investic, rozpočtové určení daní
  • Investiční politika státu, fond obnovy EU a Národní rozvojový fond
  • Česká ekonomika v kontextu: mikro a makro pohled
  • Green Deal: Investice a zelená ekonomika – příležitosti čekají.

„Letošní Výroční konference AFI nabídne řadu zvučných jmen, a to jak špičkových nezávislých ekonomických expertů, tak zástupců byznysu a státní správy. Očekávám zajímavou a důležitou debatu s odbornými závěry, které bude AFI po konferenci tlumočit vládě,“ uvedl předseda AFI Kamil Blažek. „Ekonomická situace, v níž se nacházíme, je bezprecedentní a vážná, a i proto je otevřená debata kompetentních odborníků naprosto klíčová. Vleklým problémem posledních let je i stagnace investičního prostředí, potřebujeme prostě Česko znovu "nakopnout", takže i to bude jedním z hlavních témat konference,“ dodal Blažek.

Akci moderuje Michala Hergetová, hudební program zajistí Emma Smetana.

O AFI

Sdružení AFI vzniklo v roce 1996 jako platforma pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru s cílem zlepšovat české investiční prostředí, podmínky pro investory, související legislativu a související komunikaci a výměnu informací. Od roku 2010 zastává funkci předsedy AFI Kamil Blažek. Je právníkem s více než 25letou právní praxí, především v oblasti advokacie a právního poradenství v Česku, nedávno se stal rovněž předsedou Legislativní rady MSP (Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR).

Kontakt pro média:

Michaela Mlíčková Jelínková

PR & Marketing Manager (External)

Association for Foreign Investment (AFI)

www.afi.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

22°C

Dnes je pondělí 21. září 2020

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď