Smartphony už dávno "nejsou jen telefony", ale multifunkční zařízení!

foto

Mnozí z nás ani netuší, že ve svých kapsách nosí častokrát výkonné zařízení, které svým výkonem dobíhají notebooku či počítače. V některých příkladech jde dokonce i o výkonnější zařízení. Je proto škoda, nevyužít jejich potenciál, který v sobě schovávají.

Jediné, co brání využití mobilních zařízení i za jiným účelem, jako je telefonování, či občasné shlédnutí stránek, Facebooku a ke kontrole e-mailů, je naše představivost. A to bez ohledu na to, jaký máte telefon. Zda vlastníte Xiaomi smartphony, Samsung, Huawei, Motorola a podobně, tak je to jedno. Stejně se to týká i operačního systému. Tedy i telefonů společnosti Apple, jako je například iPhone 11.

Vše, co potřebujete k tomu, abyste smartphonu dali jiný smysl života, spočívá v nápadu. Například staré smartphony je možné využívat jako navigaci do auta, stačí si jen stáhnout vhodnou aplikaci, jako je Autobot Dash Cam. Aplikace nabízí natáčení videí ve smyčkách, možnosti přizpůsobení kvality videí a podobně. Nebo můžete smartphone využít i jako krokoměr do mobilu. Nebo můžete využít smartphone jako plnohodnotnou navigaci a v mnoha případech dokonce můžete nahradit vestavěný systém za Android Auto službu. Jde o speciální režim, který je přizpůsoben k ovládání během řízení. Nezáleží přitom na tom, zda máte Škodovku, Nissan, či jiný automobil. Dokonce nezáleží ani na modely auta. Jinými slovy, Android Auto je možné plnohodnotně rozběhat, jako na automobilu Škoda Fabia, tak i na Nissan Qashqai.

Jak jsme již výše zmínili, tak pokud chcete dát telefonu nový smysl života, tak stačí pustit uzdu fantazie. Stejně pro smartphony jsou dostupné desítky různých platforem, jejichž prostřednictvím můžete sledovat filmy online.

Stejně prostřednictvím smartphonů si můžete "uklidit" peněženku a ulehčit ji od desítek věrnostních karet. Důvodem je, že mnoho prodejců včetně potravinářů, nabízí možnost digitalizace tohoto typu karet. Například Lidl plus aplikace je dobrým příkladem. Také existují i ​​aplikace, například Stocard, které jsou schopny digitalizovat několik věrnostních karet do jedné služby.

Nemluv více o hrách, které jsou stále populárnějším a to obzvláště v případě smartphonů. Důvodem je, že z roku na rok jsou výkonnější. Například známá hra Among Us, která se stala v průběhu uplynulého roku jednou z nejpopulárnějších her vůbec. Paradoxem jinak zůstává, že ačkoli šlo o jednu z nejpopulárnějších her, tak i přesto nepatřila mezi ty nejziskovější.

V každém případě, využití smartphonů je široké a v současnosti je lze propojit téměř s libovolnou chytrou elektronikou včetně elektrických koloběžek Kugoo, či jiných zařízení tohoto typu.

Využíváte váš smartphone i za jiným účelem, jako je telefonování, či psaní zpráv? Dejte nám vědět, za jakým neobvyklým účelem, využíváte mobilní telefon vy.

12°C

Dnes je čtvrtek 6. května 2021

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď