Slavia se Spartou narazí na těžké zahraniční soupeře

foto Foto z turnaje CEE Cup. Na snímku radující se hráči pražské Sparty.

Praha - Fotbalisté Slavie a Sparty ve věku do 19 let se v rámci CEE Cupu střetnou se silnými zahraničními soupeři. V Praze se mezi 25. a 31. červencem představí vyhlášené mládežnické celky Evertonu, Palmeiras, Besiktase Istanbul, FK Sarajevo, FC Nitra a dorazit by měla také nigerijská akademie Real Sapphire.

Foto z turnaje CEE Cup. Turecký Besiktas přiveze do Prahy svůj hvězdný ročník 2001, ovšem i ze Slavie zní, že jejich fotbalisté narození v tomto roce jsou momentálně největší chloubou jejich mládeže. V minulé sezoně tým sešívaných ovládl celostátní ligu mladších dorostů a jeho členové se ve velkém objevují v reprezentačních nominacích. Velkou pozornost budí také Everton, který čeká obhajoba loňského triumfu.

Turnaj se odehraje ve dvou základních skupinách, jejichž vítězi se potkají 31. července ve finále v Ďolíčku. Los určil, že Slavia narazí v nabité skupině A na Besiktas, Everton a Real Sapphire. Spartu čeká Palmeiras, Nitra a Sarajevo.

Foto z turnaje CEE Cup. „Myslím, že letos bude turnaj více atraktivní díky tomu, že se hrají ve skupině hned tři zápasy oproti dřívějším tříčlenným skupinám.Budou tady navíc velmi kvalitní týmy, kterým už od prvního duelu půjde o postup do finále,“ prozrazuje ředitel turnaje Roberto De Blasio.

Závěrečnému klání bude předcházet Dětský fotbalový den určený fotbalistům i nefotbalistům ve věku 6-12 let. Akci bude mít na starost bývalý fotbalista Tomáš Jun. Účast je zdarma, pro děti jsou přichystány dárky a občerstvení.

Vstup na většinu utkání je zdarma, pouze na finálový duel budou přímo na místě v prodeji vstupenky za 100 Kč. Pro účastníky Dětského fotbalového dne bude vstup zdarma.„Máme ve Fotbalové asociaci radost, že i letos bude s naší podporou sezona zahájena právě tímto prestižním turnajem, který může být skvělým zážitkem pro přítomné fanoušky a velmi cennou zkušeností pro mladé české hráče,“ poznamenal na adresu CEE Cupu Otakar Mestek, ředitel oddělení neprofesionálního a mládežnického fotbalu fotbalové asociace ČR.

Videa a fotografie pro média:

CEE Cup nabízí zdarma videa z turnaje pro novinářské účely. Videa můžete stáhnout z youtube.com/CEEcup2012 a zapracovat je do vlastních redakčních přehrávačů. Stejně tak lze využít veškeré fotografie z webu ceecup.org. Na Youtube kanálu turnaje budou vysílány přímé přenosy z jednotlivých utkání.

V případě dotazů kontaktujte:

Organizační ́ výbor CEE CUP

Čermákova 7,

120 00, Praha 2

E-mail : media@ceecup.org

Tel: 277 003 847

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

13°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 13:00 13°C

Celá předpověď