Školení požární ochrany. Jak často je zaměstnanec povinen jej absolvovat?

foto

Máte firmu? Pak jistě víte, že musíte svým zaměstnancům zajistit školení bezpečnosti a ochrany při práci (BOZP). Jak často ale musí vaši lidé toto vzdělávání absolvovat? A znáte všechny možnosti získávání informací v této sféře? V dnešní moderní době totiž může jít i o online kurzy, které nebudou vás ani vaše zaměstnance nijak zatěžovat.

Školení zaměstnanců o požární ochraně - online kurzy

Požární ochrana (PO) a informace o ní. Tyto znalosti musí mít každý zaměstnanec, aby chránil nejen život svůj, ale i ostatních. Proto se provádí školení požární ochrany zaměstnanců. Firmy si je však nemohou jen tak bez znalostí a osvědčení organizovat samy, musí jít o profesionální školení PO. Co se na něm dozvíte? Probírají se požární prevence, pokyny k evakuaci, jaká je definice požární ochrany, jaký je postup při požáru, v jaké dokumentaci požární ochrany najdete postup při ohlášení požáru, co znamená shromaždiště v terminologii požární ochrany, jaká jsou požární nebezpečí, seznámíte se s požárními předpisy. Školení probíhá při nástupu do práce každého zaměstnance, při každé změně pracoviště nebo pracovního zařazení, a také, pokud dochází ke změnám podmínek PO. Školení požární ochrany zaměstnanců je povinen zaměstnanec absolvovat jednou za 2 roky, vedoucí zaměstnanci absolvují vzdělávání pravidelně jednou za 3 roky. Školení požární ochrany pro zaměstnance mohou provádět pouze certifikovaní experti, tedy odborně způsobilá osoba či technik požární ochrany. Můžete si objednat někoho, kdo k vám do firmy dorazí fyzicky, nebo si zaplaťte online kurzy.

Povinná školení zaměstnanců - vzdělávací kurzy s certifikátem

Online forma je skvělá, protože se nijak neomezí provoz ve vaší firmě a zjednoduší se celý proces školení. Na koho se obrátit? Na společnost PREVENT, o koordinátora BOZP a specialistu pracovnělékařských služeb. Firma zajišťuje v této sféře komplexní vedení agendy bezpečnosti práce na pracovišti. Nejedná se tak pouze o školení, PREVENT nabízí i zaštiťování dalších sfér, jako jsou dokumentace BOZP, pracovnělékařské služby, koordinace BOZP i poradenství, dohlíží na bezpečnost práce na pracovišti atd. Společnost zajišťuje rovněž i řízení firemního online vzdělávání, e-learningu pomocí dvou LMS platforem – INSTRUCTOR a EDUNIO.

Vzdělávání a školení zaměstnanců - BOZP

Co vám tyto dvě platformy nabízí? INSTRUCTOR poskytuje školení zaměstnanců, což jsou například online kurzy školení BOZP a PO, online kurzy první pomoci a profesní školení řidičů, veškerá zákonná školení zaměstnanců (ergonomie, BOZP na home office, GDPR atd.). Tuto LMS platformu využijí především menší firmy. EDUNIO pak slouží jako platforma pro vzdělávání zaměstnanců ve sféře pro firemní e-learning, vzdělávací kurzy jsou vhodné pro společnosti o větším počtu zaměstnanců. Zde se nabízí learning management system, různé e-kurzy. Požadujete firemní vzdělávání i tzv. face to face? Žádný problém. Pro vás je zde modul blended learning. Možností vzdělávání ve sféře požární ochrany je dnes mnoho, můžete si zvolit maximálně komfortní školení, které bude vyhovovat vám i vašim zaměstnancům.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď