Škoda představila Superb plug-in hybrid a elektrické Citigo

foto Člen představenstva společnosti Škoda Auto Christian Strube představil 23. května v Bratislavě ve světové premiéře modernizovaný vůz Škoda Superb iV s plug-in hybridním pohonem (vlevo) a elektrický vůz Škoda Citigo.

Bratislava - Modernizovaný vůz Superb s plug-in hybridním pohonem a automobil Citigo s čistě elektrickým motorem představila dnes v Bratislavě automobilka Škoda Auto. Oba modely, jejichž výroba začne ve druhém letošním pololetí, představují začátek elektromobility mladoboleslavské automobilky.

Fotogalerie

"Projekt e-mobility bereme vážně. Naším cílem je snížit emise o 30 procent mezi roky 2015 až 2025," řekl předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier. Dodal, že automobilka v rámci největšího investičního programu vynaloží v příštích pěti letech dohromady dvě miliardy eur (51,6 miliardy korun) do vývoje elektrických vozidel a nových služeb v oblasti mobility.

Elektrifikovaná auta by se podle Maiera na celkovém prodeji značky Škoda měla podílet do roku 2025 asi čtvrtinou. Do konce roku 2022 hodlá Škoda Auto nabízet více než deset částečně nebo plně elektrifikovaných vozů.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK.

Škoda Auto zmodernizovala celou modelovou řadu Superb. Poprvé jsou v sériově vyráběném voze Škoda nabízeny takzvané full LED matrixové světlomety. Novinkou je i několika asistenčních systémů. Po přepracování předního nárazníku vzrostla délka vozu Superb o osm milimetrů na 4869 milimetrů. Délka provedení kombi vzrostla o šest milimetrů na 4862 milimetrů.

V Bratislavě byl 23. května 2019 představen vůz Škoda Superb v úpravě Scout. Podle tiskové zprávy Škoda Auto také doplnila modelovou řadu Superb o novou verzi Scout s pohonem všech kol a zvýšenou světlou výškou. Automobilka uvedla, že Superb Scout dostal stejně jako ostatní modely Scout značky Škoda offroadový vzhled.

Představený elektromobil Citigo je nejmenším vozem značky a představuje první čistě elektrický sériový vůz Škoda, nabízen bude jen v pětidveřové verzi. Vozidlo je vybaveno elektromotorem o výkonu 61 kilowattů, dojezd podle automobilky činí až 265 kilometrů. Jeho produkce začne ve druhém letošním pololetí v bratislavské továrně koncernu Volkswagen, která od roku 2013 montuje elektromobil Volkswagen e-up!. Z linek bratislavského Volkswagenu sjíždějí i městská vozidla Škoda Citigo, Seat Mii a Volkswagen up! s konvenčním pohonem, která jsou postavena na stejné platformě.

Škoda Auto představila modernizovanou řadu modelu Superb i s plug-in hybridním pohonem a elektromobil Citigo během nynějšího hokejového mistrovství světa, které letos hostí i slovenská metropole. Česká automobilka je dlouholetým hlavním sponzorem šampionátu.

Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný zisk po zdanění o devět procent na 28,89 miliardy korun. Tržby naopak vzrostly o dvě procenta na rekordních 416,7 miliardy Kč. Největší česká automobilka zvýšila dodávky zákazníkům o 4,4 procenta na 1,254 milionu aut.

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď