Šicí okénko

foto

Jaké vlastnosti má bavlna a jaké je její využití? A co základní krejčovské nástroje, které byste měli mít – znáte šikovné pomůcky, které vám usnadní proces šití?

Textilní galanterie

Pro základní krejčovské vybavení dnes navštívíme online textilní galanterie – tam najdete všechny základní pomůcky k šití. Základem vybavení jsou kvalitní strojové jehly, nitě a nůžky. Chybět by vám doma neměly ani šikovné pomůcky, jako je ergonomický náprstek, krejčovský metr, kolíčky na uchycení látky nebo děrovací kleště.

Máte doma krejčovské značkovací pero? Pokud ne, je to velká škoda. S jeho pomocí si můžete jednoduše překreslit střih – z druhé strany je navíc opatřeno zmizíkem, takže můžete opravovat dle libosti. Chybět by vám neměl ani střihový papír, značně si s ním ulehčíte práci. Máte dostatek špendlíků? Při šití větších věcí jich budete potřebovat opravdu hodně.

Bavlněné látky - věčná klasika

Bavlna je nadčasová klasika. Tento materiál je nejpohodlnější na nošení i na samotné zpracování při šití. Bavlněné látky se dnes dají sehnat z pohodlí tepla vašeho domova, již není nutné dlouhé čekání na objednávky v kamenném obchodě, jak tomu bylo v dobách minulých. Výhody bavlny spočívají v jejích skvělých vlastnostech. Bavlna je totiž dostatečně měkká pro šití, je poddajná a přizpůsobivá, ale přitom dostatečně robustní.

Bavlněné látky se skvěle udržují, zajišťují pohodlné nošení a prodyšnost materiálu. Svým širokým spektrem využití se řadí na přední místo mezi používanými krejčovskými materiály. Využijete je v celé domácnosti – pomocí bavlny si zajistíte krásné a pohodlné oblečení, domácí textil i nápadité designové dekorace.

Jak často šijete vy? Máte k šití vše potřebné? Máte ve svém šuplíku ukryté i krejčovské pomůcky, které jste zdědili po předchozích generacích?

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

15°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď