Sezóna teras přichází. Postavte si terasu, o které sníte už dlouhá léta

foto

S příchodem slunečného počasí začnete trávit spoustu času na zahradě. Pokud ještě nemáte terasu, ovšem dlouhá léta o takovém příjemném posezení na zahradě sníte, je na čase se pustit do realizace. V následujících řádcích vám prozradíme, do jakého materiálu investovat a na jaký internetový obchod se obrátit.

Terasa přináší spoustu benefitů, především poskytuje zázemí pro zahradní nábytek a taktéž gril. V letních měsících jistě terasu oceníte.

WPC prkna se chlubí mnoha přednostmi

Pokud hledáte vhodná terasová prkna, nabízí se vám hned několik možností. První variantou je evropské dřevo, které je charakteristické přijatelnou cenou a snadnější montáží. Druhou možností je exotické dřevo, u něhož si můžete být jisti vysokou pevností, elegantním designem a taktéž dlouhou životností. V posledních letech se však do popředí prodírají takzvaná WPC prkna.

WPC je vysoce odolný a bezpečný materiál používaný pro stavební účely. Ve své podstatě se jedná o směs dřevovláknité dřevní moučky a termoplastů. WPC prkna se používají na podlahy a terasy. Vyznačují se kvalitou a flexibilitou, neboť je můžete tvarovat do různých tvarů i velikostí. WPC prkna jsou odolná proti ohni a jsou typická špičkovou povrchovou úpravou. V neposlední řadě je materiál šetrný k životnímu prostředí.

Kde koupit prvky pro realizaci zahrady?

Jestliže se pouštíte do stavby terasy svépomocí, neobejdete se bez vhodných prvků. Samozřejmě je nezbytné nakoupit dřevo, respektive WPC prkna. Potom ještě potřebujete terče na dlažbu, terasové distanční podložky, speciální nerezové vruty, rektifikační terče, terasové oleje anebo textilie pod terasu.

Všechny výše uvedené doplňky a potřeby najdete v e-shopu Gardina.cz, který se na terasy specializuje už dlouhá léta.

 

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď