Sekání, kypření, sázení zvládnete s jediným strojem, máte ho doma?

foto

Obhospodařování zahrady měli minulé generace poměrně náročné, v současnosti je zahrádkaření mnohem jednodušší – a často i zábavnější. Důvod je prostý, máme moderní vybavení, díky kterému specifické činnosti zvládáme o poznání rychleji a bez vynaložení velkého úsilí. Pokud máte pocit, že by se do vaší kůlny vešel další skvělý pomocník, seznamte se s kultivátorem. Stroj vám vytrhne trn z paty při různých činnostech a budete mít mnohem více času na rozjímání u voňavé kávy.

Jednoduché ovládání, které si okamžitě osvojíte

Kultivátory neboli rotavátory jsou poměrně kompaktní přístroje, ale přesto nabízí dostatek výkonu a poradí si za každé situace. Uživatelský komfort – jednoduché ovládání a snadná manipulace - potěší především majitele větších zahrad, kteří při kypření půdy cedili pot a krev.

Jaké práce kultivátor zastane?

Kultivátor je určený především pro kypření, ale využijete ho také při orání, mísení, pletí a často i dalších zahrádkářských činnostech. V praxi totiž záleží na vlastnostech konkrétního modelu, respektive na příslušenství.

Jak vybrat ten správný model?

Nabídka kultivátorů je velmi pestrá a narazíte v ní i na menší stroje určené pro práci ve sklenících a menších záhonech. Obvykle disponují slabšími motory o objemu do 35 ccm, ale leckdy i silnějšími čtyřtakty.

Opačnému konci sortimentu dominují menší stavebnícové systémy s výkonem kolem 5 HP a šíří kypřícího ústrojí až 70 cm. Umožňují připojení širokého spektra příslušenství včetně hřebenové brány, kombinátoru, různých druhů radlic, pluhu a dalších prvků.

Nejnáročnější zahrádkáři pak mohou sáhnout po ještě těžším kalibru v podobě multifunkčního jednoosého traktoru.

Nechcete-li se při hledání ideálního kultivátoru přehmátnout, zohledněte velikost plochy, typ půdy, ale také kvalitu materiálů (nože z nekvalitní oceli rychle ubývají) a příslušenství – nemá smysl investovat velkou částku do stroje s bohatou výbavou, kterou využijete jen z části.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 25°C

Celá předpověď