Šance outsiderů na Euru 2021

foto

Na velkých sportovních akcích se někdy na úkor favoritů prosadí podceňovaní outsideři. Jejich úspěch přináší inspirativní příběhy o vítězství silné vůle a odhodlání. Také ale je zdrojem zpráv o velkých a překvapivých finančních výhrách sázejících.

Podle webu bonusovekody.cz sázkové kanceláře na turnaje tohoto typu připravují mimořádné bonusové kódy pro nové sázející v podobě akčních promo kódů. A tak si tiket vsadí často i ti, kteří se jinak o sport moc nezajímají. Jejich pohled nezatížený znalostmi o dovednostech a aktuální formě účastníků turnaje může vést k úspěchu. Vysoký kurz v kombinaci s vysokou sázkou přináší štědrou finanční výhru.

Vítězství týmu, kterému nevěřili ani vlastní fanoušci

Příkladem z nedávné minulosti byl šampionát Euro 2004 v Portugalsku. Žhavými kandidáty na vítězství tehdy byli Nizozemci a Francouzi, hodně se očekávalo také od Čechů a jejich zlaté generace kolem Nedvěda, Poborského a Čecha. Někteří dále věřili Itálii, jiní Němcům coby finalistům posledního mistrovství světa. Vítězství ale slavil tým Řecka, který podle názoru fanoušků, expertů i sázkových kanceláří neměl postoupit ani ze základní skupiny.

Podceňovaný tým Hellas přijel na portugalský šampionát v pozici outsiderů. Ani samotní řečtí fanoušci neměli velká očekávání. Národní tým kulhající za evropskou elitou byl na Peloponéském poloostrově tak trochu v pozadí zájmu, Řeky více zajímal klubový fotbal. Panathinaikos nebo Olympiacos, to byly hlavní značky řecké kopané. Kromě toho se obyvatelé desetimilionové země v tu dobu více zajímali o blížící se olympijské hry. Ty se v srpnu 2004 konaly právě v Řecku.

V Portugalsku ale muži v modrobílých dresech odehráli skvělý turnaj. Německý stratég Otto Rehhagel v duchu hesla “účel světí prostředky” naordinoval svým svěřencům defenzivní taktiku. Řecko ve skupině obralo o body Portugalce a Španěly a v play-off jim stačily výhry 1:0 proti Francouzům, Čechům a ve finále proti domácím Portugalcům.

Skoro 10 milionů korun výhry pro muže, který vsadil na Řeky

Na řecký tým byl před šampionátem vypsán kurz na vítězství 150:1. To znamená, že vsazená tisícikoruna přinesla případnému sázejícímu pohádkovou výhru 150.000 Kč. A přestože Řekové nebyli na seznamu kandidátů na vítězství v turnaji, někteří klienti sázkových kanceláří si na jejich výhru vsadili.

Anglická média si všimla jistého 34letého barmského sázejícího v hrabství Surrey. Ten se svým tipem chvíli otálel, ale po několika úvodních zápasech turnaje si na Řecko vsadil. V tu dobu byl kurz 50:1 a mladý muž se rozhodl vložit do sázky ze svých úspor přes 3000 liber neboli takřka 90 tisíc korun. Svému tipu natolik věřil, že v den finále 4. července 2004 vsadil na Řecko dalších 12.500 liber. I proti Portugalcům ve finálovém utkání měl tým Hellas plnit roli outsidera.

Mužstvo kolem 19letého útočníka Cristiana Ronalda ale Řeky nezlomilo. Sázející ze Surrey si mohl dojít do sázkové kanceláře pro neuvěřitelných 332.625 liber, bezmála 10 milionů korun. V té době to byla jedna z největších výher v historii v kategorii fotbalové kurzové sázení.

Další překvapiví vítězové fotbalového Eura: Nizozemci, Dánové a i Čechoslováci

Na fotbalovém Euru přitom senzace typu „řeckého Nagana“ nebývají výjimkou. Poměrně často vítězí týmy, které nepatří mezi favority. Tak už v roce 1976 by asi málokdo sázel na úspěch československé družiny. Hráči se lvíčkem na prsou ale porazili v semifinále Nizozemsko a ve finále NSR neboli oba finalisty posledního mistrovství světa. Proti Německu se zaskvěl svojí legendární penaltou Antonín Panenka.

Celkem překvapující byla i výhra Nizozemska na Euru 1988 zvláště, když tulipány byly v základní skupině na pokraji vyřazení. O čtyři roky později šokoval fotbalový svět tým Dánska. V sestavě mimo jiné s brankářem Schmeichelem, záložníkem Larsenem a útočníkem Laudrupem vyhrál celý turnaj. Červenobílý dynamit přitom jel na šampionát v pozici náhradníků za Jugoslávii potýkající se s válkou.

V roce 1996 měli zlaté medaile na dosah čeští fotbalisté. V napínavém finále proti Německu dokonce vedli, ale stav nakonec otočily dva góly Olivera Bierhoffa. A poměrně nečekaný byl také úspěch Portugalců na minulém šampionátu. První velké vítězství této země na mezinárodní úrovni řídil hvězdný Cristiano Ronaldo.

Letos k favoritům patří Anglie a Belgie

Letošního Eura se zúčastní 24 týmů. Experti a sázkové kanceláře předpovídají úspěch Anglie nebo Belgie, velké šance jsou připisovány také Francii a Španělsku. Nutno ale říci, že letošní fotbalový rok je v mnoha ohledech zvláštní. Fotbalisté mají za sebou obrovskou porci zápasů. Nejvíce to platí pro hráče elitních klubů, kteří kromě domácí soutěže hrají ještě evropské poháry. Na turnaji se bude projevovat únava z náročné sezóny. To může hrát do karet právě outsiderům.

Kdo může překvapit? Tak například na vítězství Ruska a Ukrajiny jsou vypsány kurzy kolem 90:1. Obě reprezentace jsou ale tvořeny z větší části hráči z domácích soutěží. V ruské a ukrajinské lize hrají kluby nesrovnatelně menší počet zápasů než v Německu, Anglii nebo ve Španělsku. To může být pro tyto národní týmy na letošním Euru výhoda.

Silná polská ofenzíva a dobře organizovaná švýcarská obrana

Černým koněm může být i Polsko, které se opírá o služby fenomenálního útočníka Roberta Lewandowského. Hvězda Bayernu Mnichov má k dnešnímu dni 35 bundesligových gólů v 25 zápasech. Pokud si svoji formu přenese na Euro, mohou i Poláci udělat velkou radost těm sázejícím, kteří na jejich vítězství v kurzu 90:1 vsadí.

Recept na vítězství na turnaji může být také kvalitní defenzíva a disciplína. Těmito hodnotami se pyšní tradičně tým Švýcarska, které nabízí řadu mladých a nadějných hráčů. I na ně je ale kurz vysoký: 80:1. A co Česko? Z pohledu sázkových kanceláří také outsider. České sázkové kanceláře se shodují na kurzu 150:1. Úplně stejný kurz, jaký byl před Eurem 2004 vypsán na vítězství Řecka, které ale, jak uvádíme výše, turnaj vyhrálo.

bonusovekody.cz

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 19:00 6°C

Celá předpověď