Rodinná dovolená v Beleku: Zábava pro všechny věkové skupiny

foto Rodina u moře na pláži.

Začíná to vždy s nadšením: hurá, pojedeme letos k moři a užijeme si sluníčko a koupání jako celá rodina. Jenže počáteční nadšení mohou brzy vystřídat probdělé noci nad hledáním té pravé lokality nebo i výměny názorů mezi členy rodiny. Kam tedy jet, aby byli spokojeni všichni?

Kam na rodinnou dovolenou?

Jeden z rodičů touží po sportovním vyžití, druhý chce krásné pláže a čisté moře, starší dítko má jako podmínku aquapark v hotelu a pro batole zase potřebujete dětskou hernu a bazének. Vezmete-li s sebou i starší rodiče, budou se hodit možnosti výletů a zajímavosti v okolí. O skvělém jídle, které ocení úplně každý člen rodiny, snad není třeba se vůbec zmiňovat. Takže, co teď? Je to snadné. Až zase večer usednete k počítači, neztrácejte drahocenný čas a rovnou napište do vyhledávače Turecko Belek. Za pár chvil máte vybráno a od zbytku rodiny se dočkáte nadšení.

Proč si vybrat Belek?

Protože Belek je prostě nádherná lokalita na Turecké riviéře. Kdysi to bývala jen malá vesnička na jižním pobřeží Turecka. Ale nevyužít potenciál místních pláží s jemným pískem a tyrkysově modrým Středozemním mořem by byl hřích. Proto zde Turkové vybudovali moderní turistické centrum s luxusními hotely, do kterého se dostanete za necelé 3 hodiny letu. Krásná příroda, perfektní služby a více než 300 slunečných dnů v roce dělá z Beleku jednu z nejlepších lokalit v celém Turecku.

5 věcí, které podniknout v Beleku

Belek je místo, které si zaslouží vaši pozornost. A nudit se tady určitě nebudete.

  • 1. Zůstaňte v hotelu.

V Beleku opravdu nemusíte vystrčit paty z hotelu a bavit se budete. Od rána do večera jsou zde k dispozici animační týmy, v areálu většinou najdete několik bazénů, skluzavky, tobogány, herny pro malé i velké děti, různé druhy restaurací nebo i masáže a lázně.

  • 2. Užijte si den na pláži

I ten největší odpůrce válení se na pláži by si měl dopřát alespoň jeden den na břehu moře. Vypnout hlavu, lehnout si na sluncem prohřátý písek a poslouchat šumění moře je balzám na nervy. Ponořte se do modravých vln Středozemního moře nebo vyzkoušejte nejrůznější vodní sporty a den na pláži uteče jako nic.

  • 3. Vydejte se za historií a přírodou

Nedaleko Beleku objevíte rovnou dvě antická města, Perge a Side. Obdivovat zde můžete pozůstatky chrámů, amfiteátrů a domů. Za váš čas a energii stojí i výlet do starého města Aspendos, kde uvidíte velice zachovalé, starověké divadlo s kapacitou 15 tisíc míst. Také turecká příroda vám vezme dech. Stačí vyrazit do přírodního parku Kurrsunlu, kde se projdete kolem nádherných vodopádů.

  • 4. Golfové boty s sebou

Belek je rájem pro milovníky greenu. Čekají vás tady hned 4 skvěle udržovaná golfová hřiště, na kterých můžete pilovat svou techniku.

  • 5. Výlet za zvířátky

Dejte si jeden den volno od slunění a vyrazte do Delfinária na vystoupení delfínů a lachtanů. Vydat se můžete také do jednoho z největších mořských akvárií na světě, kde se projdete největším podvodním, 131 metrů dlouhým, tunelem. Za příplatek můžete navštívit i zimní svět pokrytý sněhem.

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď