Repasované počítače jsou dobrou volbou pro vaši práci i zábavu

foto

V posledních desetiletích počítače úspěšně pronikly do všech oblastí našich životů, ať už se jedná o zábavu, socializaci, studium, práci či třeba dopravu. Není se čemu divit, jelikož tyto moderní vynálezy mají ohromnou spoustu šikovných funkcí, bez nichž si už nedokážeme představit žádný den. Koupě nového kusu však nemusí být ničím levným, a tak mnoho lidí vsází na repasovaná zařízení. Stojí za to?

Mýty a fakta

Nejdříve je nutné zbořit několik velmi rozšířených mýtů, s nimiž se potýkají repasované počítače. Mezi nejčastější omyly patří dojem, že vyšší taktovací frekvence a větší počet jader automaticky znamenají rychlý procesor. Ani jeden ze zmíněných údajů není jasným ukazatelem kvality a výkonu této součásti. Určitě se tedy v tomto ohledu řiďte raději dle podrobných internetových srovnávačů, které berou v potaz komplexní architekturu jednotlivých produktů.

Dále se repasované notebooky i počítače setkávají s tvrzením, že několik let starý stroj patří do šrotu. Pokud zakoupený model patřil například před pěti lety mezi špičku ve své kategorii, i v dnešní době bude jeho výkon dostatečný na provoz většiny aplikací.

Určitě si dávejte pozor i na výběr „univerzálního“ zařízení. Ani ten nejdražší přístroj není dobrý na všechno a má svou jasně danou specializaci, v níž exceluje, stejně jako své slabiny.

Kde nakoupit?

Mezi nejoblíbenější obchody na tuzemském trhu patří především e-shop Pocitacezababku, jenž nabízí ohromný výběr repasovaných produktů business třídy za bezkonkurenční ceny. Daní experti se ve svém odvětví pohybují již od roku 2005, poskytují tolik potřebnou záruku a v případě jakýchkoliv dotazů vám moc rádi poradí s volbou toho nejvhodnějšího typu zboží přesně pro vaše specifické účely. Neutrácejte zbytečně za nové výrobky, když můžete za zlomek ceny dostat stejné služby.

 

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď