Rady o zdraví, které by měly maminky předávat svým dcerám

foto

V průběhu dětství každá dívka od své maminky dostává nespočet rad. Praktických, ale i těch, které se týkají lásky nebo zdraví. Na ty však většina mladých příliš nereflektuje. Proč taky? Důsledky a možná onemocnění nejsou dostatečným strašákem. A tak je jako cenné informace přijímají až v dospělém věku. Jaké rady by si mladé dívky od svých maminek měly brát k srdci ideálně hned?

Fotogalerie

Zdraví by mělo být na prvním místě. Věta, jíž by si měl pravidelně opakovat každý člověk. A to hlavně v pubertě, kdy je oblíbenějším pořekadlem spíše „Parádo, trp!“

Zejména ženské tělo prochází v průběhu let mnoha proměnami, k nímž je třeba přistupovat odlišně a dopřát mu v daném věku tu nejvhodnější péči. A čím dříve si dcera od své maminky osvojí všechny hygienické zvyky, tím dříve si je také osvojí.

Musíš klást důraz na intimní hygienu

S příchodem menstruace přichází také slabší obranyschopnost intimních partií bojovat proti vnějším vlivům. Alfou a omegou zdraví a ochrany před vaginálními infekcemi je proto vhodná a pravidelná hygiena. Přírodním pomocníkem, který je obsažený v intimních mycích přípravcích, které udržují přirozené pH v pochvě, je kyselina mléčná. Ta vytváří živnou půdu pro laktobacily nacházející se ve vaginální flóře a zabezpečuje jejich optimální rozmnožování. Tyto přirozené mléčné kultury chrání před škodlivými bakteriemi a infekcemi a zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě.

S hygienou intimních partií není třeba otálet. Přípravky Gyntima nabízejí také šetrný mycí gel pro děti od tří let.

Neoblékej se „jako na fialky“

Ženským intimním partiím, kterým hrozí narušená ochranná bariéra, neprospívá teplo, vlhko, ani nedostatečný přísun kyslíku. Mechanické dráždění v oblasti genitálií v podobě spodního prádla z umělých materiálů, příliš těsných kalhot nebo šortek, vede snadno ke vzniku zdravotních problémů. Prádlo by proto mělo být z materiálů přírodních a oblečení by se nikdy nemělo „zařezávat“ do žádné z částí těla.

Nezapomínej na hygienu po sexu

Vaginální infekce mohou vznikat také v důsledku sexuálního života. A přestože se nejedná o téma, které by mladá žena chtěla se svou maminkou probírat do detailu, je třeba na tyto rady klást velký důraz. A proto je důležité po každém aktu vykonat malou potřebu. Proud moči díky tomu odplaví bakterie, které by mohly způsobit neplechu v intimních partiích.

Preventivním opatřením před vznikem infekcí mohou být proto čípky zabezpečující vhodnou půdu pro laktobacily nacházející se ve vaginální flóře a zabezpečují jejich optimální rozmnožování. Tyto přirozené mléčné kultury chrání před škodlivými bakteriemi a infekcemi a zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě.

Převlékej si plavky i zpocené spodní prádlo

Ne každému se chce po každé „koupačce“ nebo sportovním výkonu hned hledat převlékací kabinku a převlékat se do suchého. Zůstat však v mokrém nebo zpoceném prádle znamená zadělat si na nepříjemné problémy v podobě kvasinkové infekce. Čím více se převlékání budete vyhýbat, tím více bude obranyschopnost intimních partií klesat. A proto, převlékat, převlékat a zase převlékat.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď