Půjčka bezpečně!

foto Ilustrační foto -

Život se občas neptá a člověk je někdy vystaven nečekaným platbám, se kterými zkrátka v daném období nepočítal. Ale kde co nejrychleji sehnat požadovanou částku, aniž byste ji museli v následujících měsících draze přeplácet? S chytrým srovnávačem Klik se nejen že rychle zorientujete ve světě půjček, ale vše expresně vyřešíte z pohodlí domova. Nečekané platby nebo třeba i milý dárek, který trošku přesahuje nabídku vaší peněženky, bude brzy zaplacen!

Určitě si ještě pamatuje všemožné poučky a rady, kdy vás již od finanční dospělosti strašili záludnými půjčkami. Půjčka možná není první volbou, ke které bychom se měli uchylovat, ale život je takový jaký je a občas si ji zkrátka musíme vzít. Ta však zdaleka nemusí platit za riskantní tah, kvůli kterému budete ukusovat ze své výplaty po několik let. Chytrý srovnávač půjček vám připraví výběr těch nejvhodnějších, ze kterých si najedete „tu vaši“.  

 Půjčovat si můžete od bankovních nebo nebankovních subjektů. Obecně platí, že půjčit si od banky je bezpečnější díky kontrole ČNB, v dnešní době však i nebankovní instituce mohou garantovat bezproblémový průběh. Tam však spíše záleží na rozhodnutí každého, kdo si půjčuje, protože právě nebankovní věřitelé neprověřují stav účtu a tudíž neřeší, jestli váš příjem dokáže reálně splátku v požadovaném čase doopravdy celou pokrýt. 

Půjčka je závazné rozhodnutí a bude s vámi sdílet společnou domácnost klidně i pár let, najděte si tedy tu pravou! Na co si dát pozor ještě před samotným podpisem? 

1.       Počítejte, kombinujte a raďte se

- tak jako správně nastavená půjčka vás dostane bezbolestně k potřebné platbě, ta špatně zvolená vás může pěkně potrápit. Reálně zhodnoťte své možnosti, stav svého účtu a nebojte se oslovit i finančního poradce, který vám nabídne další nezávislý pohled. Půjčka, kterou si zvolíte, tak bude dokonalá. 

2. Zhodnoťte svou budoucnost

- kde chcete být za rok nebo i více let? Budete schopni danou půjčku splácet i v budoucnu? A co víc, bude se vám ještě chtít, i když už dovolená bude dávno jen na fotkách? Půjčka může sloužit i jako bilance vlastních finančních prostředků. Myslete vždy na to, že pokud byste půjčku nedokázali splácet, případné pokuty by jí mohly dodat hořkou příchuť. 

3. Výše a čas splátky a RPSN

- nezapomeňte si správně určit výši splátek. Věnovat byste se měli také výši RPSN – roční procentní sazba nákladů, ve které zaplatíte například vedení účtu, správu úvěru nebo také administrativní poplatky. Úvěrové společnosti mají povinnost výši svého RPSN uvádět a logicky tedy znamená: čím nižší, tím lepší. 

4. Možnost předčasného splacení

- smluvní podmínky jsou stanoveny na určitou výši pravidelných splátek, jejího úroku a doby, kdy budete splácet. Možná se však během času vyskytne možnost předčasného umoření a paradoxně byste za to zaplatili mnohem více. Ještě tedy před samým podpisem smlouvy tak chtějte písemnou garanci předčasného splacení ZDARMA.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

2°C

Dnes je sobota 4. prosince 2021

Očekáváme v 15:00 2°C

Celá předpověď